Třinec postupuje dál

(30.07.2011) Třinečtí potvrdili ve Slavičíně roli favorita a zvítězili nad divizním týmem přesvědčivě 4:1. O vítězi hodně napověděl už první poločas, který hosté vyhráli 3:1. Čtvrtou branku zápasu přidal v závěru Surynek.

OC1, sobota 30.7.2011
FC TVD Slavičín
1:4
(1:3)
Branky: 3. Miroslav Ceplák (0:1), 26. Petr Nekuda (0:2), 29. Pavel Kříž (1:2), 36. Radek Szmek (1:3), 89. Martin Surynek (1:4). Rozhodčí: Dušan Možíš - Pavel Peřina, Jan Paták. Žluté karty: Mojmír Jaroš, Petr Kurtin - Miroslav Ceplák. Postupující: FK Fotbal Třinec.
FC TVD Slavičín: Petr Mendl - Martin Fábry, Ondřej Remeš, David Ptáček, Lukáš Mezírka - Mojmír Jaroš, Jakub Řihák, Pavel Postava, Jakub Pazdera (4. Tomáš Liška, 70. Jakub Tománek) - Petr Kurtin, Pavel Kříž (83. Vojtěch Juřenčák).
FK Fotbal Třinec: Martin Lipčák - Petr Lisický (69. Martin Maroši), Michael Hupka, Radek Kuděla, Tomáš Matoušek - Pavel Malíř, Patrik Siegl, Martin Pospíšil (59. František Hanus), Miroslav Ceplák - Petr Nekuda (59. Martin Surynek), Radek Szmek.
Počet diváků: 130

Před zraky více jak stovky diváků (z toho dvacítka z Třince) začalo utkání nepříjemným momentem. Hned po několika vteřinách se střetl slavičínský Pazdera s třineckým hráčem tak tvrdě, až mu zapadl jazyk. Nakonec se ho domácímu lékaři podařilo vrátit zpět a Pazdera mohl za pomoci Patrika Siegla dojít do šatny.

Třinecký záložník se vzápětí zapojil do hry a zahájil akci vedoucí k úvodnímu gólu. Jeho pas přijal na pravé straně rozběhnutý Malíř, poslal dlouhou příhru po zemi na vzdálenější tyč, kde byl připravený Miroslav Ceplák a tvrdou přízemní střelou otevřel skóre - 0:1.

Třinecké úvodní branka nakopla a tak pokračovali ve výrobě dalších příležitostí. Ve 14. minutě po spolupráci Matouška a Cepláka prvně jmenovaný odcentroval na Nekudu, jeho střelu brankář Mendl vyrazil zpět na nohy Nekudy, jenže odražený míč si to namířil těsně vedle levé tyče. O deset minut později Ceplák napálil mičudu z 20 metrů jen těsně vedle.

Když to nešlo z blízka zkusil to Petr Nekuda z dálky. Olomoucký útočník napřáhl ze střední vzdálenosti, míč před brankářem skočil a zaplachtil do brány vedle překvapeného Mendla - 0:2.

Domácí na druhý gól našli rychlou odpověď. Rychlou akci po křídle zakončil po centru na vzdálenější tyč přesnou střelou z první Pavel Kříž - 1:2.

Dvoubrankový rozdíl mohl ve 35. minutě vrátit po Ceplákově rohu Nekuda, ale jeho hlavičku brankář Mendl vyrazil.

Slavičínský brankář už tak úspěšný nebyl o minutu později, kdy Malíř našel na hranici offsidu Radka Szmeka, ten si naběhl před šestnáctku a obstřelil brankáře Mendla. Domácí gólman si na míč sáhl, ale gólu nezamezil - 1:3.

Hned po změně stran to domácí tribunou jen zahučelo, když se střela Lišky odrazila od vzdálenější tyče zpět do hřiště.

Poté přišla pasáž třineckých fotbalistů. Ti hrozili především centry ze strany. Po Matouškově centru Szmek mířil hlavou nad, Nabídku od stejného hráče napálil Malíř do brankáře Mendla a po centru Cepláka hlavičkoval Nekuda nad.

Gól se nepodařilo vstřelit ani Sieglovi z přímého kopu z pětadvaceti metrů. Jeho projektil letěl těsně pod břevno, ale Mendl nepříjemnou střelu akrobaticky vyrazil.

Poslední velkou šanci na snížení měli domácí v 74. minutě. Kříž našel před malým vápnem zcela volného Jaroše a ten nepochopitelně překopl úplně prázdnou bránu!

Po neproměněných šancích z kopaček Hanuse a Marošiho si vzal poslední slovo v utkání Martin Surynek. Po centru Malíře z levé strany hlavičkoval Ceplák do protipohybu brankáře, gólman Mendl míč pouze lehce vyrazil před sebe a důrazný Surynek protlačil balón za brankovou čáru a uzavřel výsledek na konečných 1:4.

Třinečtí si vítězstvím ve Slavičíně zajistili postup do druhého kola, kde je čeká Slezský FC Opava, který dnes porazil Petrovice 1:0. O místu a termínu utkání vás budeme v nejbližších dnech informovat.