Třinec projel Novým Jičínem jako nůž máslem

(20.07.2013) Hladký průchod prvním kolem. Třinečtí rozdrtili divizní Nový Jičín vysoko 6:1 a postoupili do další části, kde se utkají v derby s Frýdkem-Místkem. Čtyřmi góly se zaskvěl útočník Josef Čtvrtníček.

ČP1, sobota 20.7.2013
FK Nový Jičín
1:6
(0:3)
Branky a asistence: 14. Josef Čtvrtníček (as. Petr Wojnar, 0:1), 32. Josef Čtvrtníček (as. Tomáš Matoušek, 0:2), 43. Josef Čtvrtníček (penalta, 0:3), 62. Jan Smolarčík (as. Petr Plešek, 1:3), 72. Josef Čtvrtníček (as. Pavel Malíř, 1:4), 76. Dennis Christu (as. Josef Čtvrtníček, 1:5), 88. Jan Malík (as. Josef Čtvrtníček, 1:6). Rozhodčí: Petr Mikel - Ladislav Gallo, Petr Antoníček. Žlutá karta: Jan Smolarčík (Nový Jičín). Postupující: FK Fotbal Třinec.
FK Nový Jičín: Rostislav Šrom - David Molnár, Ondřej Malina, Lukáš Bajer, Tomáš Hejdušek - David Rybařík, Petr Plešek, Filip Nippert, Jakub Hanzelka (74. Daniel Novotný) - Martin Repa, Jan Smolarčík. Trenér: Pavel Pumprla.
FK Fotbal Třinec: Václav Bruk - Petr Lisický, Michael Hupka, Jan Malík, Tomáš Matoušek - Pavel Malíř, Petr Wojnar (72. Jaroslav Málek), Martin Motyčka, Miroslav Ceplák (77. Petr Joukl) - Josef Čtvrtníček, Radek Gulajev (60. Dennis Christu). Trenér: Pavel Hajný.
Počet diváků: 210

Trenér Pavel Hajný musel před utkáním počítat rozsáhlé zdravotní problémy. Ty nepustily ani na lavičku indisponované kvarteto Gavlák, Čelůstka, Dostál a Cigánek. Po jednom přípravném utkání dostal prostor na stoperu brněnský obránce Jan Malík.

Utkání se od úvodních minut vyvíjelo stejně jako předchozí dva přípravné duely s divizními celky. Drtivá většina utkání se odbývala na polovině domácího celku.

Velký zápas sehrál útočník Josef Čtvrtníček. V 11. minutě ještě hlavičkoval po centru Cepláka nad domácí bránu, ale o tři minuty později už nezaváhal, když si naběhl na nadýchaný balón z kopačky Wojnara a otevřel účet duelu.

Hráče v červených dresech gól povzbudil a útočili dále. V 16. minutě mohl brankář Šrom pouze přihlížet, jak nikým neobsazený Gulajev posílá hlavou centr Malíře těsně nad břevno.

Střelecké štěstí zkoušel ze střední vzdálenosti Hupka, ale neuspěl. Stejně si vedl na druhé straně Hanzelka.

Nový Jičín několikrát zachránilo štěstí a důraznější obrana. Ve 25. minutě zaváhal domácí gólman a jeden z jeho spoluhráčů hasil na brankové čáře střelu mířící do prázdné brány. Tento a ještě jeden závar domácí uhasili, ale v 32. minutě už se mohli opět jen dívat na radost druholigového celku.

Po akci na levé straně se Matoušek dostal s balónem až na brankovou čáru, odkud zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování Josefa Čtvrtníčka. Třinecký útočník se mohl soupeře zeptat, kam to chce a umístil balón do sítě.

Stejnou možnost měl Josef Čtvrtníček i v závěru prvního poločasu. Dvě minuty před jeho koncem zahrál ve vápně rukou Molnár a sudí Mikel nařídil pokutový kop. Střelec předchozích dvou branek si postavil míč na bílý puntík a možná trochu se štěstím završil hattrick.

Úvodní dějství skončilo vítězstvím ocelářů 0:3, ale mohlo být daleko vyšší. Šance měli Gulajev, Matoušek, nebo Ceplák, ale kromě Čtvrtníčka recept na Šroma nikdo jiný nenašel.

Po změně stran pokračovala nadvláda třineckého družstva nejen na hřišti, ale i na tribuně. Do Nového Jičína si to namířila zhruba dvacítka fanoušků a ti museli být s průběhem utkání spokojeni.

Menší smutek způsobila nepodařená střela Pleška, kterou novojičínský záložník našel zcela volného Jana Smolarčíka, jenž tváří v tvář Brukovi nedal ani čichnout.

Muž zápasu Josef Čtvrtníček ani ve druhém poločase nevyšel střelecky naprázdno. V 68. minutě ještě po centru Lisického mířil hlavou do středu brány, ale o čtyři minuty později po rohovém kopu Malíře nadvakrát překonal domácího gólmana.

Zanedlouho se Čtvrtníček proměnil ze střelce na nahrávače. Krásnou křížnou přihrávkou vybídl do úniku střídajícího Dennise Christa. Útočník s řeckými kořeny nedal Šromovi žádnou naději a stoprocentní tutovku bez váhání proměnil.

Poslední hřebíček do novojičínské pohárové rakve zabili Třinečtí v závěru utkání. Málkovu střelu po spolupráci Joukla, Motyčky a Matouška gólman Šrom vyrazil na rohový kop, ale z následného centru Joukla a po prodloužení Čtvrtníčka, skóroval hlavou Jan Malík a pečetil konečný výsledek na 1:6.

Pětigólové vítězství posunulo Třinec do druhého kola, kde se utká v regionálním derby s Frýdkem-Místkem, který vyřadil divizní Líšeň po výsledku 1:0. Místo a přesný termín utkání dosud nebyl určen.