Třinec se dotáhl na Sokolov

(10.09.2011) Třinečtí fotbalisté oslavili devadesát let od založení vítězstvím nad Sokolovem 1:0. O výsledku zápasu rozhodl už v osmé minutě střelou kolenem František Hanus.

6.kolo, sobota 10.9.2011
1:0
(1:0)
Baník Sokolov
Branka: 8. František Hanus (1:0). Rozhodčí: Tomáš Adámek - Pavel Peřina, Marek Pilný. Žluté karty: František Hanus, Radek Kuděla, Petr Joukl, Martin Maroši, Radek Szmek, Martin Lipčák, Tomáš Matoušek - Vít Vrtělka, Josef Dvorník, David Benda, Martin Šindelář.
FK Fotbal Třinec: Martin Lipčák - Tomáš Matoušek, Daniel Rehák, Radek Kuděla, Patrik Siegl - Pavel Malíř, Martin Maroši, František Hanus (87. Martin Pospíšil), Petr Joukl - Tomáš Gavlák (61. Radek Szmek), Petr Nekuda (74. Martin Surynek). Trenér: Ľubomír Luhový.
Baník Sokolov: Antonín Buček - František Dřížďal, Tomáš Hájovský, Josef Dvorník, Aleš Hanzlík - Petr Glaser (69. David Benda), Martin Šindelář, Vít Vrtělka (80. Marian Geňo), David Čada (69. Jaromír Šilhan), David Vaněček - Jiří Mlika. Trenér: Radoslav Látal.
Počet diváků: 1096

Souboj nejvzdálenějších soupeřů začal zahájili oba týmy minutou ticha za oběti letecké tragédie v Jaroslavi, mezi nimiž byl i bývalý hokejista Třince Jan Marek.

Po smutné části nastoupily oba týmy do zápasu naplno. Domácím fotbalistům vyšel výborně úvod střednutí. V osmé minutě našel Siegl přímým kopem volného Františka Hanuse a ten kolenem poslal míč přímo do pravého víka sokolovské brány - 1:0.

Za pár minut mohlo být vyrovnáno, to by však Vrtělka musel zpoza šestnáctky o pár milimetrů přesněji střílet, neboť jeho dělovka trefila břevno Lipčákovy brány.

Ve 12. minutě měl další dobrou šanci Glaser, jeho přízemní střelu brankář Lipčák vyrazil. V 16. minutě Hanzlík vyběhl z pravé strany a tvrdou ránou netrefil bránu. Na druhé straně nebezpečně hlavičkoval Nekuda po přímém kopu Siegla, ale ani on netrefil bránu.

Po půlhodině dostal dobrý balón do běhu Nekuda, avšak zezadu byl držen Dvorníkem. Rozhodčí však dělal, že nevidí, jinak by musel sokolovského stopera vyloučit.

V osmatřicáté minutě vyslal Nekuda do zajímavé střelecké pozice Joukla, ten zkusil střelu po zemi, ale tam byl brankář Buček.

V závěru první půle šel Třinec do rychlého protiútoku, který zakončil prudkou střelou po zemi Nekuda, Buček míč vyrazil na roh.

Po změně stran musel brankář Lipčák dvakrát zasahovat proti velkým šancím soupeře. Střelu Hanzlíka a o chvíli později i hlavičku Mliky dokázal vyrazit.

Třinečtí hrozili převážně z brejků. Po jednom z nich přihrál téměř z brankové čáry Joukl na nohu Marošimu, ten trefil z malého vápna ležícího brankáře Bučka.

V 86. minutě se dostal přes dva hráče Joukl, po zemi našel nabíhajícího Malíře, bohužel tomu střela nesedla. Když se v dalším průběhu nedokázali dostat do šance hosté skončilo utkání hubeným vítězstvím Třince.