Třinec uspěl v rozstřelu a těší se na ostravský Baník

(05.09.2012) Třinečtí dokázali nečekané! Sestava složená převážně z náhradníků udržela v základní hrací době s Hlučínem nerozhodný výsledek, v penaltovém rozstřelu dokázala zvrátit nepříznivý vývoj a nakonec zvítězila. V dalším kole se oceláři utkají s prvoligovým Baníkem Ostrava.

ČP2, středa 5.9.2012
FC Hlučín
1:1
(1:1, na pen. 3:4)
Branky: 18. Marek Čelůstka (1:0), 26. Miroslav Ceplák (1:1). Rozhodčí: Martin Kubica - Petr Antoníček, Petr Drápal. Žluté karty: Martin Sporysz, Dennis Christu (oba Třinec). Penaltový rozstřel: Pavel Eismann (0:1), Tomáš Binar (-), Petr Cigánek (-), Milan Lukáš (1:1), Dennis Christu (1:2), Patrik Dressler (2:2), Miroslav Ceplák (2:3), Marek Čelůstka (3:3), Petr Joukl (-), Martin Hanus (-), Martin Vlachovič (3:4), Radek Coufal (-). Postupující: FK Fotbal Třinec.
FC Hlučín: Jaroslav Šteiniger – Patrik Dressler, Radek Coufal, Marek Čelůstka, Petr Ondrušík – Jan Mucha, Tomáš Binar, Tomáš Košňovský (58. Martin Skřehot), Tomáš Dostál (46. Milan Lukáš) – Martin Hanus – Lukáš Krčmařík (78. Jiří Barcal). Trenér: Pavel Hajný.
FK Fotbal Třinec: Václav Bruk - Petr Lisický (46. Michael Hupka), Marek Samek, Petr Cigánek, Martin Sporysz (46. Pavel Eismann) - Tomáš Matoušek - Daniel Klimas, Marek Kyselý (75. Petr Joukl), Dennis Christu, Miroslav Ceplák - Martin Vlachovič. Trenér: Miroslav Kouřil.
Počet diváků: 0

Pouze pět hráčů stabilní sestavy poslal trenér Kouřil do pohárového utkání v Hlučíně od úvodní minuty. To domácí trenér Pavel Hajný byl skromnější a vyslal na hřiště téměř elitní sestavu. Na lavičce zůstali pouze gólman Jurák a Jiří Barcal.

Rychleji do utkání se očekávaně dostali domácí. Svého soupeře v poli přehrávali, drželi častěji míč a nepříjemnými akcemi ohrožovali branku Václava Bruka.

První pokus na třineckého gólmana vyslal zpoza šestnáctky aktivní Binar, Bruk míč chytil. Úspěšný už nebyl v osmnácté minutě. Sporysz fauloval na hranici vápna a rozhodčí nařídil z pravé strany přímý kop. Ten rozehrál Binar přesně na hlavu nabíhajícího Marka Čelůstky, který lehkou tečí umístil míč ke vzdálenější tyči třinecké brány - 1:0.

Netrvalo dlouho a mohlo být pro hosty ještě hůř. Po dalším faulu před vápnem měl dobrou pozici ke skórování nejlepší střelec domácích Hanus. Z přímého kopu ovšem nechal vyniknout famózního gólmana Bruka.

Třinečtí se poprvé do šance dostali ve 26. minutě a hned z toho byl gól. Centr z pravé strany se po tutovce Kyselého a zásahu brankáře Šteinigera dostal k dobíhajícímu Miroslavu Ceplákovi, který s chladnou hlavou umístil míč pod padajícím gólmanem za brankovou čáru - 1:1.

V dalším střeleckém pokusu se ocitl Kyselý, ovšem jeho dalekonosná rána letěla mimo. Podobně si vedl i hlučínský Dostál. V závěru první půle odcentroval z pravé strany Binar a jeho nepříjemnou pobídku zastavilo až břevno třinecké brány.

Do druhé půle udělali oba trenéři dohromady tři změny. V třineckém týmu se na hřiště dostali Eismann s Hupkou. Cigánek se posunul ze stopera na pravý kraj místo Sporysze a spolu s Klimasem zaměstnávali hlučínskou defenzívu po pravé straně. Na druhé tuto práci prováděli Eismann s Ceplákem, bohužel k mnoha úspěchům to nevedlo.

Třinečtí nedokázali dotáhnout žádný brejk do finální fáze. Jednou jim v nezdaru pomohl i pomezní rozhodčí, jenž nesmyslně zastavil únik Eismanna pro údajný offside. Úspěšnější byli v útočné fázi domácí.

Pomyslné varovné světlo před třineckou brankou se rozsvítilo především při prudkém centru z pravé strany a důrazné hlavičce Hanuse těsně nad. Úspěšný byl Bruk i proti dělovce Binara. V 79. minutě musel třinecký gólman vytasit jeden ze svých perfektních zákroků po sražené ráně nejlepšího hráče domácích.

Rozhodnout před penaltovým rozstřelem mohl v poslední minutě bratr extřineckého záložníka Martin Hanus. Naštěstí pro hosty razantní hlavičkou netrefil třineckou bránu a šlo se na pokutové kopy.

Jako první šel na penaltu Eismann a s přehledem proměnil. To opěvovaný Binar na Bruka nevyzrál. Dlouho smutný být nemusel. V další sérii neuspěl Cigánek a stav na 1:1 vyrovnal Lukáš. V dalších dvou sériích byli všichni střelci úspěšní (Christu, Dressler, Ceplák i Čelůstka), až přišla krizová pátá série. Střídající Joukl napálil míč do břevna a Hanus měl postup na kopačce. Naštěstí jeho ránu k pravé tyči gólman Bruk vystihl. O vítězi rozhodla šestá série. Martin Vlachovič překonal technickou střelou gólmana Steinigera a na řadu přišel Radek Coufal. Muž zápasu trefil stranu hlučínského obránce a svým zákrokem poslal Třinec do třetího kola.

Dalším soupeřem třineckých fotbalistů bude prvoligový Baník Ostrava. Utkání by se mělo odehrát ve středu 26. září na stadionu Rudolfa Labaje.