Třinec v Budějovicích nepřekvapil

(31.05.2014) V posledním venkovním utkání třinečtí fotbalisté nepřekvapili vedoucí celek tabulky a na jihu Čech prohráli 3:0. Budějovice byly po většinu utkání lepším celkem, po chybách třineckých hráčů třikrát skórovaly a přiblížily se k zisku prvoligové vstupenky.

29.kolo, sobota 31.5.2014
SK Dynamo České Budějovice
3:0
(2:0)
Branky a asistence: 4. Jaroslav Machovec (1:0), 20. Richard Kalod (as. Petr Benát, 2:0), 71. Jaroslav Machovec (3:0). Rozhodčí: Tomáš Kocourek – Jiří Kříž, David Hock. Bez karet.
SK Dynamo České Budějovice: Zdeněk Křížek – Pavel Novák (85. David Tomášek), Simon Deli, Jaroslav Machovec, Aleš Hanzlík – Michal Klesa (59. Zdeněk Linhart), Petr Benát (67. Rastislav Chmelo), David Brunclík, Jiří Funda – Ondřej Herzán, Richard Kalod. Trenér: Luboš Urban.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Petr Lisický, Michael Hupka, Marek Čelůstka, Michal Janec (46. Tomáš Matoušek) – Jaroslav Málek (84. Roman Haša), Miroslav Ceplák, Martin Motyčka, Petr Joukl – Tomáš Gavlák, René Dedič (74. Radek Gulajev). Trenér: Karel Kula.
Počet diváků: 2845

Bez potrestaného dua Vomáčka, Kubáň začali Třinečtí souboj proti vedoucímu celku tabulky špatně. Už ve 4. minutě se k přímému kopu z dvaceti metrů postavil Jaroslav Machovec a míč se po lehkém nákopu zastavil až o brankovou síť – 1:0.

O čtyři minuty později ohrozil třineckou svatyni hlavičkující Kalod, naštěstí Paleček letící míč pod břevno vytáhl nad bránu.

Třinečtí poprvé zahrozili až ve 14. minutě. Zpoza vápna se opřel do míče Motyčka, bohužel jeho střela minula cíl.

Po neproměněném pokusu přišel trest. Ve 20. minutě se po centru Benáta z pravé strany položil do hlavičky Richard Kalod a třinecký brankář Paleček byl bez šance – 2:0.

Hosté se do zápasu pořádně zapojili až od 25. minuty. Začalo to střelou Joukla, pokračovalo pokusem Lisického a tvrdě se opřel do míče také útočník Dedič, ale ani jeden z pokusů neskončil v budějovické bráně. První dva pokusy letěly mimo, proti třetímu zasáhl Křížek.

Začátek druhého dějství vypadal ze strany hostů ještě lépe. Třinečtí byli častěji u balónu a občas vyzkoušel štěstí v podobě nějaké střely. V 53. minutě jako první otestoval střelecké schopnosti Málek, ale míč o dvacet centimetrů minul levý horní růžek Křížkovy brány. O něco lépe si vedl v 58. minutě kapitán Motyčka, jehož tvrdý pokus Křížek vyrazil.

Dalšího gólu se téměř třítisícovka diváků dočkala v 71. minutě. Po faulu na Chmela si vzal míč Jaroslav Machovec, zopakoval situaci z prvního poločasu a přesnou střelou k bližší tyči překonal Palečka potřetí.

V následujících minutách už se zápas téměř dohrával. Z nudné kopané vynikla akorát žabka z kopačky Motyčky a tvrdá střela střídajícího Chmela, kterou musel Paleček vyrazit.