Třinec v Karviné nepřekvapil

(21.08.2011) Třinečtí ani na čtvrtý pokus nedokázali bodovat ve slezském derby v Karviné. V duelu třetího kola vyhráli domácí 2:1, když se ve druhém poločase dostali do dvoubrankového vedení, které pouze Malíř z penalty snížil.

3.kolo, sobota 20.8.2011
MFK Karviná
2:1
(0:0)
Branky: 68. Tomáš Jursa (1:0), 84. Elvist Ciku (2:0), 88. Pavel Malíř (penalta, 2:1). Rozhodčí: Jaroslav Bílek - Emil Ubias, Tomáš Kovařík. Žluté karty: Lukáš Bartošák, Elvist Ciku, Tomáš Hrtánek (všichni Karviná).
MFK Karviná: Jskub Kafka - Josef Hoffmann, Martin Motyčka, René Bolf, Knötig - Lukáš Bartošák (59. Elvist Ciku), Tomáš Jursa, Tomáš Hrtánek, Vladan Milosavljev (81. Olin Bartozel) - Vladimír Mišinský, Zdeněk Látal (89. Václav Cverna). Trenér: Karel Kula.
FK Fotbal Třinec: Martin Lipčák - Petr Lisický, Michael Hupka, Radek Kuděla, Patrik Siegl - Pavel Malíř, František Hanus, Martin Pospíšil (61. Martin Maroši), Petr Joukl - Tomáš Gavlák (61. Petr Nekuda), Martin Surynek (77. Radek Szmek). Trenér: Ľubomír Luhový.
Počet diváků: 1921

Zápas začal lépe pro domácí hráče, ani ne po minutě hry napřáhl z dálky Látal a jeho střela prosvištěla jen těsně vedle Lipčákovy tyče.

V zápase se střídaly pasáže které diváky zvedaly ze sedadel a pasáže kdy si mohli přítomní návštěvníci v klidu dojít na záchod a nic jim neuteklo neboť se na trávníku nic nedělo. Hned po úvodní šanci z první minuty následovala dvacetiminutovka kdy se nestalo nic podstatného. Až ve 20.min. vyslal Hanus za obranu Karviné Surynka, ten však následný centr zazdil a ze šance nic nebylo. Za tři minuty hrozili domácí, kdy po sklepnutí centru Mišinským zakončoval Látal, ale hostující brankář s potížemi zasáhl.

Následovala další hluchá desetiminutovka, když se mohl prosadit zblízka po centru Malíře Joukl, ale ten míč do branky nepropasíroval.

A dalších deset minut ticha, další šance si oba týmy nechali až na poslední minutu poločasu, nejprve zahrozili domácí, ale Bartošák sám před Lipčákem mířil vedle. Na druhé straně zachraňoval nerozhodný výsledek Hoffman. Ten zaskočil za již překonaného Kafku, a střelu Pospíšila odkopl do bezpečí.

Druhá půle začala tak jako ta první, hned v první minutě měli šanci domácí, Jursa ale z malého vápna překopl třineckou branku.

Po hodině hry mohli skórovat opět domácí, Látal odcentroval do pokutového území, tam našel Mišinského, ten však ve velké tísni hlavičkoval pár centimetrů od zadní tyče.

V 68. minutě už mohli domácí fandové jásat nadšením, Milosavjev na levé straně obešel Hupku, poslal míč napříč vápnem na Cikua, ten se neukvapil a poslal míč pod sebe na nabíhajícího Tomáše Jursu a ten dělovkou propálil vše co mu stálo v cestě - 1:0.

Hned za tři minuty mohli naši hráči vyrovnat, po rohovém kopu pálil Surynek ale napálil jen jednoho ze svých spoluhráčů.

Šest minut před koncem si domácí pojistili vedení, Mišinský uvolnil Elvista Ciku a ten se nemýlil - 2:0.

Hned o minutu později mohl snížit Nekuda, ale jeho hlavička jen orazítkovala tyč!

Dvě minuty před koncem mohli slavit čestný úspěch i fanoušci třineckého celku. V pokutovém území byl sražen Pavel Malíř, sám se zhostil exekuce pokutového kopu a dal výsledku konečnou tvář - 2:1.

Naši hráči tak nevyhráli ani třetí utkání v letošním ročníku druhé ligy, první tří bodový zisk si tak budou moci připsat příští sobotu kdy hosti Sezimovo Ústí.