Třinec vypadl na penalty

(25.09.2013) O postupujícím do čtvrtého kola Poháru České pošty rozhodly na stadionu Rudolfa Labaje pokutové kopy. Utkání v základní hrací době skončilo 1:1, rozhodující penaltu proměnil nejmladší hráč na hřišti Matěj Hanousek.

ČP3, středa 25.9.2013
1:2p
(0:0)
FK Dukla Praha
Branky a asistence: 52. Marek Hanousek (as. Marek Hlinka, 0:1), 84. Josef Čtvrtníček (as. Petr Cigánek, 1:1). Rozhodčí: Jana Adámková – Robert Hájek, Pavel Peřina. Žluté karty: Tomáš Matoušek, Martin Motyčka, Tomáš Gavlák – Petr Malý.

Penaltový rozstřel: Petr Malý (0:1), Pavel Malíř (1:1), Josef Marek (1:2), Petr Cigánek neproměnil, Jakub Mareš neproměnil, Tomáš Gavlák neproměnil, Lukáš Štětina neproměnil, Josef Čtvrtníček (2:2), Luboš Kalouda (2:3), Marek Čelůstka (3:3), Marek Hanousek (3:4), Petr Wojnar (4:4), Jan Vorel (4:5), Tomáš Matoušek (5:5), Tomislav Božič (5:6), Michal Velner (6:6), Matěj Hanousek (6:7), Martin Motyčka neproměnil.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Brych – Michal Velner, Jan Malík, Petr Cigánek, Tomáš Matoušek – Pavel Malíř, Martin Motyčka, Michael Hupka (78. Marek Čelůstka), Miroslav Ceplák (69. Josef Čtvrtníček) – Petr Wojnar – Tomáš Gavlák. Trenér: Pavel Hajný.
FK Dukla Praha: Tomáš Kučera – Pavel Radoš, Lukáš Štětina, Jan Vorel, Matěj Hanousek – Nestor Albiach (53. Jakub Mareš), Marek Hlinka (73. Tomislav Božič), Petr Malý, Marek Hanousek, Jan Pázler (86. Luboš Kalouda) – Josef Marek. Trenér: Luboš Kozel.
Počet diváků: 731

Třinečtí fotbalisté předvedli nejlepší letošní výkon na domácím hřišti a prvoligové Dukle byli velmi dobrým soupeřem. V první půli oba celky předváděly rychlý, ale opatrný fotbal ze strany na stranu, kterému chyběla finální myšlenka. Oba celky se snažily prodrat ke střele, ale v bráně byli výborní Brych s Kučerou.

Největší šanci první půle měl v samotném závěru po přihrávce Albiacha střílející Marek Hanousek. Útočník pražského celku nepochopitelně z metru neusměrnil balón do odkryté brány a možná ještě teď kroutí hlavou.

Po změně stran začaly přibývat nejen šance, ale i góly. Na začátku druhé půle byli v závaru u pravé tyče Kučerovy brány dva třinečtí hráči, ale ani jeden nedokázal dotlačit balón za brankovou čáru.

To na druhé straně se hostům povedlo. V 52. minutě nastřelil Hlinka z přímého kopu Marka Hanouska, od kterého míč změnil směr a zapadl do třinecké brány.

Pražané vedli 1:0 a na hřišti začali působit lepším, živějším dojmem. Domácí jen těžko vybojovali balón, ale v 75. minutě po průniku Wojnara z levé strany dostal výbornou možnost na vyrovnání Hupka, bohužel ve stoprocentní špatně trefil balón a střela z jeho kopačky byla lahůdkou pro zkušeného Kučeru.

Vyrovnání se domácí dočkali pět minut před koncem. Cigánek potáhl míč středem hřiště, kde byl dostatek volného prostoru, naznačil střelu, čímž uvolnil prostor pro Josefa Čtvrtníčka. Po následné nahrávce už měl střídající útočník před sebou pouze gólmana Kučeru, jehož chladnokrevně prostřelil.

O vítězi zápasu musely rozhodnout pokutové kopy. První tři penalty střelci proměnili, jako první zaváhal třinecký Cigánek, následovali Mareš, Gavlák a Štětina. Po dalších úspěšných pokusech rozhodla o postupujícím až devátá série. Zatímco Matěj Hanousek vyzrál na Brycha, Kučera Motyčkovu střelu vyrazil a odstartoval oslavy žlutého týmu.

Pražany v dalším kole čeká vítěz zápasu mezi Českými Budějovicemi a Příbramí. Třinec se bude muset spokojit se zápasy Fotbalové národní ligy.