Třinec vyřadil Baník a v poháru pokračuje

Třinec vyřadil Baník a v poháru pokračuje

(26.09.2012) Velký úspěch mají na svém kontě třinečtí fotbalisté. Na městském stadionu gólem Christa porazili favorizovaný Baník Ostrava 1:0 a mohou se těšit na dalšího prvoligistu. Tím bude Mladá Boleslav.

ČP3, středa 26.9.2012
FK Fotbal Třinec
1:0
(0:0)
FC Baník Ostrava
Branka: 80. Dennis Christu (1:0). Rozhodčí: Tomáš Adámek - Ladislav Gallo, Radek Kotík. Žluté karty: Petr Joukl, Hynek Prokeš, Tomáš Matoušek - Martin Foltyn.
FK Fotbal Třinec: Martin Lipčák - Petr Lisický, Michael Hupka, Petr Cigánek, Martin Sporysz - Daniel Klimas (46. Petr Joukl), Martin Motyčka, Marek Kyselý (85. Tomáš Matoušek), Pavel Eismann - Hynek Prokeš, Tomáš Gavlák (72. Dennis Christu). Trenér: Miroslav Kouřil.
FC Baník Ostrava: Michal Bárta - Tomáš Vengřínek, Michal Frydrych, Zdenko Kaprálik, Petr Mach - Tomáš Vrťo (76. Ebus Onuchukwu), Dalibor Vašenda, Martin Foltyn (53. Ján Greguš), Davor Kukec - Tomáš Majtán, Dominik Kraut (61. Vladan Milosavljev). Trenér: Radek Látal.
Počet diváků: 2326

Komentář k zápasu

Nečekaný vstup do utkání měli domácí fotbalisté. Ti se v úvodních minutách představili v lepším světle a vytvořili si i nějaké šance, bohužel po přízemním centru Prokeše pálil Gavlák do clonícího soupeře.

Podobné chvíle se v první půli opakovaly. Za to na druhé straně neměl brankář Lipčák moc práce. Nejvíce mu zřejmě zatrnulo při standardní situaci modrobílých z pětadvaceti metrů. Kukec se opřel do míče, naštěstí pro domácí napálil míč vedle.

Po změně stran poslal trenér Kouřil na pravou stranu Joukla a ten rozhýbal i krajní obránce na své straně a Eismann začínal mít více prostoru. Po jednom z jeho centrů Prokeš netrefil bránu.

Na druhé straně to z dálky zkoušeli Vašenda a střídající Greguš, ovšem skóre se na světelné tabuli neměnilo ani po jejich dělovkách. Oba pokusy vyboxoval Lipčák vedle brány.

Rozhodující okamžik přišel v 80. minutě. Centr Eismanna našel zcela nehlídaného Dennisa Christa, který usměrnil míč na vzdálenější tyč, odkud se balón odrazil do brány a rozjásal více než dva tisíce fanoušků – 1:0.

Diváci vzápětí křičeli na rozhodčího „pískej konec,“ ale spolu s ním mohli sledovat velkou tutovku Vašendy. Ten se po závaru před třineckou bránou opřel do míče, jenže jeho pokus vytlačil očima nad bránu gólman Lipčák.

Poslední fouknutí do píšťalky z úst sudího Adámka odstartovalo menší oslavy na domácí straně. Ti se v závěru října budou moci těšit na další prvoligový celek. Ve dvojzápasovém boji vyzvou Mladou Boleslav. O přesném termínu a místě prvního utkání se rozhodne v následujících dnech.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Třinec zdolal Sokolov a přerušil neúspěšnou sérii

Výhra nad Sokolovem zajistila třineckým fotbalistům definitivní záchranu. Svěřenci trenéra Svatopluka Habance triumfovali na jaře teprve podruhé, tři body zapsali po sedmi zápasech bez vítězství.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
Zápasová fotogalerie
 
 
 
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál