Třinec zdolal juniorku Sigmy

(27.01.2010) Třinečtí fotbalisté zvládli i své druhé utkání na domácím umělém trávníku. V dopoledním souboji porazili juniorku Sigmy Olomouc 3:1.

přát., středa 27.1.2010
3:1
(1:1)
SK Sigma Olomouc "B"
Branky: Stýskala, Kobylík (pen.), Joukl - Hajčík.
FK Fotbal Třinec: Bruk - Lisický, Buzek, Hupka, Martinčík - Smutný, Chlebek (80. Stýskala), Stýskala (46. Kobylík), Byrtus (46. Joukl) - Onuchukwu (46. Doležal), Matúš. Trenér: Neček.
Počet diváků: 0

Zápas s Olomoucí byl pro trenéry ukázkou připravenosti hráčů širšího kádru. Od úvodních minut dostal šanci i Roman Smutný, nová tvář třineckého týmu.

Hned od úvodní minuty domácí nastoupili do mrazivého zápasu aktivně a ani ne po půl minutě se do první šance dostal Onuchukwu, brankář Blaha jeho ránu vyrazil. Jak se proměňuje šance ukázala ve třetí minutě hostující jedenáctka. Šichorův rohový kop prodloužil na zadní tyč Krč a Hajčík už neměl problém napálit míč do odkryté branky - 0:1. Třinečtí pokračovali v rychlém fotbale, Onuchukwu se dostal za obranu, jenže ani ve druhém případě nevyzrál na olomouckého gólmana a branku minul.

Střelecké kopačky si obul místo Ebuse Stýskala. Třinecký středopolař se uvolnil na hranici šestnáctky a krásnou střelou k pravé tyči vyrovnal. Z gólových momentů první půle to bylo po šesti minutách vše. Jenže šance se rodily i nadále. Vrchním spalovačem se stal Onuchukwu. Nigerijský útočník se dostal do dalších dvou šancí. V první napálil z blízka brankáře Blahu, v té druhé po úprku olomouckým bekům minul bránu. Nenudil se ani brankář Bruk. Ten se vyznamenal proti střele Šindeláře a následně vytasil efektní zákrok proti dorážce z hranice šestnáctky.

Trenér Neček do druhé půle udělal tři změny. Do hry se dostali Kobylík, Joukl a Doležal a právě tato trojice se podílela na gólových momentech druhé půle. O ten rozhodující se postaral Kobylík. Nedávno ještě svěřenec olomouckého trenéra Chromého vběhl neohroženě do šestnáctky a stoperům Olomouce nezbývalo nic jiného než faulovat. Sám faulovaný se postavil k penaltě a s přehledem přízemní střelou k levé tyči proměnil.

Třetí branku do olomoucké sítě přidal záložník Joukl, poté co brankář Blaha neudržel v rukavicích střelu Doležala. Účet utkání mohl v posledních minutách navýšit Lisický, avšak olomoucký brankář byl proti a ránu třineckého obránce robinsonádou chytil.

Další přípravné utkání sehrají Slezané v neděli od 16 hodin ve slovenské Nitře.