Třinečtí porazili i Čáslav

(25.09.2010) Čtvrtý ligový zápas pod vedením trenéra Krabce a znovu bez porážky. Tentokrát to na stadionu Rudolfa Labaje odnesla Čáslav. O výsledku rozhodl druhý poločas a góly Radzinevičiuse a Onuchukwy.

9.kolo, sobota 25.9.2010
2:0
(0:0)
FC Zenit Čáslav
Branky: 49. Radzinevičius, 86. Onuchukwu. Rozhodčí: Nenadál - Marek, Lakomý. Žluté karty: Šisler, Haniak.
FK Fotbal Třinec: Lipčák - Joukl, Kuděla, Hupka, Cihlář (45. Lisický) - Malíř, Hanus, Rehák, Byrtus - Radzinevičius (66. Štyvar), Onuchukwu. Trenér: Patrik Krabec.
FC Zenit Čáslav: Bárta - Kotrba, Haniak, Dragoun, Kazár - Kopic, Prášil, Šisler, Fikejz (74. Brožík) - Kunášek (43. D. Bartl), Džafič (62. Petr). Trenér: Pavel Malura.
Počet diváků: 621

Souboj mezi 11. a 15. celkem tabulky viděli diváci na Lesní alias stadionu Rudolfa Labaje. Hosté přijeli do Třince i s novou tváří - útočníkem Tomášem Petrem z Vlašimi. To domácí trenér Patrik Krabec netradičně postavil na kraj obrany Joukla, v útoku se poprvé mezi třineckými diváky představil Tomas Radzinevičius.

Domácí nastoupili do zápasu aktivněji a hned ve druhé minutě mohl přijít první gól. Na pravé straně si vyměnili míč Joukl s Malířem, prvně jmenovaný odcentroval na přední tyč, kde naběhl Radzinevičius, ale střelou k bližší tyči netrefil branku, navíc zranil brankáře Bártu.

Po čtyřminutovém ošetřování se vrátil Bárta se zalepeným rtem na hřiště. Třinečtí se snažili hrozit po centrech ze stran. To platilo i v deváté minutě, kdy Cihlář zatočil rohový kop do branky a hostující gólman měl mnoho práce s tím, aby nedostal gól.

Poprvé se hráči ve zlatých dresech ozvali ve 23. minutě. Rychlý protiútok zakončil prudkou střelou z voleje k levé tyči Kunášek, Lipčák stačil míč letící do branky tygřím skokem vyrazit pryč.

V závěru první půle ukázal záda třineckým obráncům Fikejz, ale v souboji s Lipčákem neuspěl, neboť zkušený gólman si dokázal poradit i s jeho pokusem.

Po změně stran ukázal své útočné umění už na levé straně Joukl a s jeho následným centrem měl Bárta co dělat, aby mu balón neskončil v bráně.

Tomu už čáslavský brankář o tři minuty později nezabránil. Na rohový kop Hanuse si nejvýše naskočil Tomas Radzinevičius a hlavou poslal míč pod horní tyč.

Po vstřeleném gólu Čáslav otevřela hru a domácí začali hrozit brejky. V 53. minutě střílel z úhlu pod břevno Byrtus (Bárta vyrazil), o deset minut později netrefil mladý záložník z těžkého úhlu odkrytou branku.

Nejblíže gólu byli hosté v osm minut před koncem. Brožík se po průniku do šestnáctky dostal na pravé straně ke střele, Lipčák jeho pokus vyrazil pouze za sebe, míč už se kutálel do brány, jenže třinecký brankář zachoval chladnou hlavu a balón na poslední chvíli odkop.

Nedáš - dostaneš platilo i v tomto utkání. Malíř našel centrem z pravé strany hlavu Ebuse Onuchukwy a nigerijský útočník střelou k pravé tyči zvýšil na konečných 2:0.

Slezané druhým domácím vítšzstvím v řadě odskočili od sestupových příček na sedm bodů a minimálně do zítra se posunuli do horní poloviny tabulky.