Třinečtí slaví první vítězství

(27.08.2011) Těžký ale úspěšný boj zažili dnes třinečtí fotbalisté. V rámci čtvrtého kola přivítali doma Sezimovo Ústí, které po velkém boji porazili 2:0. O výsledku rozhodl závěr prvního poločasu, kdy se prosadil Maroši, v nastaveném čase pečetil výsledek na konečných 2:0 Petr Nekuda.

4.kolo, sobota 27.8.2011
2:0
(1:0)
FC MAS Táborsko
Branky: 45. Martin Maroši (1:0), 90+2. Petr Nekuda (2:0). Rozhodčí: Pavel Býma - Ondřej Pelikán, Robert Hájek. Žluté karty: Patrik Siegl, Petr Lisický, Daniel Rehák - Vladimír Dobal, Ivan Ciferský.
FK Fotbal Třinec: Martin Lipčák - Petr Lisický, Radek Kuděla, Daniel Rehák, Patrik Siegl - Pavel Malíř, František Hanus (35. Martin Pospíšil), Martin Maroši, Petr Joukl - Radek Szmek (78. Petr Nekuda), Tomáš Gavlák (90. Martin Surynek). Trenér: Ľubomír Luhový.
FC MAS Táborsko: Tomáš Fryšták - Ivan Ciferský, Jiří Ptáček, Jaroslav Nesvadba, Stanislav Rožboud (83. Zdeněk Šturma) - Vladimír Dobal, Petr Javorek, Jiří Kostečka - Vukadin Vukadinovič (62. Aleš Kočí), Jakub Sklenář, Pavel Vyhnal (73. Lukáš Mach). Trenér: Luboš Zákostelský.
Počet diváků: 789

V obměněné sestavě s Danielem Rehákem ve stoperské dvojici nastoupili Třinečtí do utkání s venku neporaženým Sezimovým Ústím.

První minuty zápasu patřily domácím. Hned v úvodní pětiminutovce se dvakrát uvedl Radek Szmek, avšak jak střela nohou, tak střela hlavou letěla vedle.

Poté na chvíli ovládli zápas hosté. V osmé minutě po centru z levé strany byl v ideální střelecké pozici Sklenář, jenže míč z první napálil do nohou výborně postaveného Lipčáka. Následná dorážka už byla z offsidu.

A další šance? Střelu Ciferského ze střední vzdálenosti Lipčák vyrazil, na druhé straně akci dva na dva zakončil tvrdou střelou Malíř, Fryšták míč vyrazil.

Když už to vypadalo, že oba týmy půjdou do kabin za bezbrankového stavu, přišla rychlá akce přihrávka na z pravé strany centrujícího Malíře a přesná hlavička Martina Marošiho - 1:0.

Po změně stran domácí zlepšili výkon a hosty nepouštěli do vážnějších šancí. Tu největší měli Ševci v 56. minutě, ale přímý kop z 20 metrů letěl z kopačky Kostečky přímo do náručí gólmana Lipčáka.

Na druhé straně byli hráči nebezpečnější. V 60. minutě Gavlák sebral zřejmě gólovou přihrávku Pospíšilovi a vystřelil nad. O čtyři minuty později se Pospíšil prodral svou kličkovanou až před Fryštáka, ale gólově zakončit už nedokázal, přesto sklidil z tribuny velký potlesk.

V 78. minutě Kuděla hlavou netrefil bránu, o minutu později měl gólovku na kopačce Nekuda, ale trefil jen ležícího Gavláka. Poslední velkou šanci v základní hrací době spálil po centru Marošiho hlavou Malíř, když napálil míč o pár milimetrů vedle.

Druhého gólu se diváci dočkali až v nastavení. K odraženému balónu se na hranici vápna dostal Petr Nekuda a tvrdou dělovkou do pravého víka uzavřel účet zápasu - 2:0.

Třinečtí se vítězstvím nad Spartakem odpoutali od sestupových příček. Zda začnou stoupat tabulkou, tak jako po loňském zápase ukáže čas.