Třinečtí v derby úspěšní

(03.03.2012) Radost! Ta zavládla po závěrečném hvizdu u týmu Třince po vítězství 2:0 nad Karvinou. O výsledku rozhodly dva rohové kopy v prvním poločase. Ten první zakončil Nekuda, ten druhý Malíř.

17.kolo, sobota 3.3.2012
2:0
(2:0)
MFK Karviná
Branky: 14. Petr Nekuda (1:0), 41. Pavel Malíř (2:0). Rozhodčí: Drahoslav Drábek - Marek Pilný, Gustav Santarius. Žluté karty: Daniel Rehák, Pavel Eismann, Martin Maroši, Petr Lisický - Tomáš Jursa, Martin Motyčka.
FK Fotbal Třinec: Martin Lipčák - Pavel Malíř, Michael Hupka, Radek Kuděla, Petr Lisický - Igor Súkenník, Daniel Rehák, Martin Matoušek, Pavel Eismann - Martin Maroši - Petr Nekuda (87. Tomáš Gavlák). Trenér: Ľubomír Luhový.
MFK Karviná: Lukáš Paleček - Jiří Perůtka, Martin Motyčka, Peter Mráz, Josef Hoffmann - Tomáš Jursa - Elvist Ciku (89. Václav Cverna), Antonín Presl, Lukáš Bartošák (62. Vladimír Mišinský), Admir Vladavič - Pavel Vrána (72. Srdan Savič). Trenér: Karel Kula.
Počet diváků: 1556

Třinečtí si hned v úvodu utkání vypracovali velkou příležitost, Nekuda dostal krásný pas na vápno, ocitl se sám před gólmanem, ale padajícího Palečka nepřekonal. Na druhé straně prošel po levé straně Vladavič a zkoušel střílet z nulového úhlu, Lipčáka nepřekvapil.

Prvního gólu se diváci dočkali ve 14. minutě. Na rohový kop Marošiho si na přední tyči počkal Petr Nekuda a hlavou dostal domácí do vedení 1:0.

Těsně před koncem první půlhodiny mohli hosté vyrovnat. Nejprve Perůtkovu tvrdou ránu zpoza šestnáctky Lipčák vyboxoval vysoko nad a následně po centru Bartošáka zahrozil hlavou Presl, ale míč po jeho pokusu letěl těsně nad třineckou bránu.

Druhý gól domácí přidali opět po rohovém kopu. Odražený míč se dostal k Pavlu Malířovi a ten střelou po zemi k levé tyči přidal svůj pátý gól v sezóně - 2:0.

Třinečtí i po změně stran hrozili převážně ze standardních situací. Jednu z nich rozehrával v 55. minutě Eismann a Hupka hlavou těsně přehodil Palečkovu bránu.

V 69. minutě rozehrával přímý kop Eismann, odražený míč se dostal k volnému Súkenníkovi a ten žabkou po zemi o půl metru minul karvinskou svatyni.

Hosté v závěru utkání přitlačili, v 82. minutě střílel zpoza vápna Hoffmann, Lipčák jeho přízemní střelu vyrazil na roh. Ještě o pár minut předtím zahrozil hlavou Vladavič, naštěstí pro domácí netrefil z malého vápna bránu.

Domácí nakonec ubránili vedení 2:0 a po třech letech urvali s Karvinou tři body. Hráči si za svůj výkon mohli vychutnat od fanoušků zcela zaslouženou děkovačku.

Volba nejlepších hráčů

Po každém utkání můžete volit tři nejlepší hráče Třince v daném utkání. Pro toto kolo zvolte tři nejlepší hráče Třince v utkání s Karvinou. Jeden z hlasujících může vyhrát na konci sezóny zajímavou cenu. Hlasovací formulář naleznete na hlavní straně webu pod tabulkou.