Třinečtí vynikajícím závěrem porazili Znojmo

(15.10.2011) Třinečtí dokázali v závěrečné pětiminutovce otočit nepříznivý vývoj proti Znojmu a nakonec urvali všechny tři body, když v 87. minutě vyrovnal z penalty Malíř a o dvě minuty později rozzářil šest stovek diváků hlavou Hupka.

11.kolo, sobota 15.10.2011
2:1
(0:0)
1. SC Znojmo FK
Branky: 55. Tomáš Okleštěk (0:1), 87. Pavel Malíř (penalta, 1:1), 89. Michael Hupka (2:1). Rozhodčí: Vít Ondráš - Zdeněk Dobrovolný, Jan Paták. Žluté karty: Martin Maroši - Roman Hříbek, Radomír Trnovec.
FK Fotbal Třinec: Martin Lipčák - Pavel Malíř, Michael Hupka, Radek Kuděla, Tomáš Matoušek - Jiří Pešek (59. Petr Joukl), Martin Maroši, Daniel Rehák (73. Martin Pospíšil), Miroslav Ceplák - Petr Nekuda (46. Martin Surynek), Tomáš Gavlák. Trenér: Ľubomír Luhový.
1. SC Znojmo FK: Vlastimil Hrubý - Roman Hříbek, Todor Yonov, Radomír Trnovec, Roman Švarc - Tomáš Lukáš (88. Dominik Krhut), Martin Lacko, Tomáš Okleštěk, Jiří Zifčák (56. Milan Pacanda) - Josef Hnaníček, Václav Vašíček. Trenér: Bohumil Smrček.
Počet diváků: 637

Spíše průměrný fotbal viděli diváci v sobotu odpoledne na stadionu Rudolfa Labaje. Utkání mělo být soubojem o udržení v první polovině tabulky, bohužel velkolepé představení se z toho nestalo.

Úvodní minuty moc důvodů ke zvýšení adrenalinu nepřineslo. V sedmé minutě vystrašil publikum střelou bez rozběhu Vašíček a jen o pár centimetrů minul třineckou bránu. Třinečtí se ozvali s první výraznější akcí až ve 26. minutě. Malíř si zaběhl s balónem až k brankové čáře, odcentroval na vzdálenější tyč a výborně naběhnutý Ceplák napálil míč do brankové konstrukce. Ve 36. minutě měl brankář Hrubý velké problémy s tečovanou střelou Peška.

Vyrovnaný fotbal pokračoval i po změně stran. Třinec to zkoušel nátlakově, hosté hrozili z rychlých brejků. V 51. minutě postrašil znojemského gólmana Pešek střelou těsně vedle branky. O čtyři minuty později přišla gólová akce. Rychlý brejk Znojma zakončil po centru Vašíčka střelou "halvem" k pravé tyči Tomáš Okleštěk - 0:1.

Rozhodující chvíle přišla v 73. minutě, kdy trenér Luhový poslal na hřiště Martina Pospíšila. Ještě předtím měl dvě výborné akce Tomáš Gavlák. První střelu mu vykopl obránce Trnovec z brankové čáry, o chvíli později to zkoušel z hranice malého vápna, ale tentokrát byl na místě brankář Hrubý.

Když už to vypadalo, že Třinečtí v zápase nic nevymyslí, přišla jedna z Pospíšilových akcí. Jeho kolmá přihrávka našla dobře naběhnutého Malíře a toho na poslední chvíli zatáhl za dres nestíhající Trnovec. Znojemský stoper viděl žlutou kartu a Pavel Malíř dostal možnost pokutového kopu. Střelou do středu brány svou šanci proměnil a srovnal na 1:1.

Třinecké publikum gól nakopl a začali svůj tým hnát za vítězstvím, což se nakonec povedlo. V 89. minutě našel Maroši z rohového kopu hlavu Hupky a třinecký stoper otočil stav na třineckou stranu - 2:1.

V závěrečné nastavené minutě už se hosté dostali pouze k jednomu pasu za obranu, kterou zastavil pomezní odmávaným offsidem. Třinečtí si výhrou nad Znojmem spravili chuť po porážce v Ústí.