Třinečtí vypadli po penaltách

(09.08.2011) Třinečtí nezvládli v Opavě penaltový rozstřel a prohráli s domácím Slezským FC 2:3. Domácí mohli vyhrát už v základní hrací době, ale Křeček neproměnil v poslední minutě jedenáctku.

OC2, úterý 9.8.2011
Slezský FC Opava
3:2p
(2:2)
Branky: 14. Tomáš Mrázek (1:0), 19. Martin Pospíšil (1:1), 23. Tomáš Mrázek (2:1), 36. Radek Szmek (2:2). Rozhodčí: Radek Matějek - Martin Wilczek, Petr Slavík. Žlutá karta: Michal Vyskočil, René Formánek (Opava).

Penaltový rozstřel: Martin Pospíšil (0:1), Vladimír Čáp (1:1), Tomáš Matoušek neproměnil, René Formánek neproměnil, Martin Maroši neproměnil, Petr Cigánek (2:1), Petr Nekuda (2:2), Robin Wirth (3:2), Miroslav Ceplák neproměnil. Postupující: Slezský FC Opava.

Slezský FC Opava: Martin Blaha - Michal Riška, Petr Cigánek, René Formánek, Vladimír Čáp - Lumír Sedláček (63. Jan Schaffartzik), Lukáš Křeček, Robin Wirth, Michal Vyskočil - Tomas Radzinevičius (81. Martin Neubert), Tomáš Mrázek (75. Milan Halaška). Trenér: Josef Mazura.
FK Fotbal Třinec: Václav Bruk - Tomáš Matoušek, Michael Hupka, Radek Kuděla, Petr Lisický - Jiří Pešek (55. Petr Joukl), Martin Maroši, Martin Pospíšil, Miroslav Ceplák - Radek Szmek, Martin Surynek (80. Petr Nekuda). Trenér: Ľubomír Luhový.
Počet diváků: 953

Krásný fotbal se šancemi na obou stranách nabídl první poločas pohárového zápasu. Třinečtí od úvodu utkání častěji drželi míč na svých kopačkách a jako první si vytvořili gólovou šanci. V 5. minutě prošel středem do vápna Matoušek a technickou střelou orazítkoval břevno Blahovy brány.

Ani domácí se nenechali zahanbit a hrozili rychlými brejky. Především extřinecká dvojice Mrázek - Radzinevičius zatápěla třinecké obraně. V 8. minutě po centru Čápa nedokázal překonat Bruka útočník Mrázek, ani dorážející Wirth.

Prvního gólu se diváci dočkali ve 14. minutě. Radzinevičius uvolnil Tomáše Mrázka a ten střelou vedle gólmana Bruka poslal Opavu do vedení 1:0.

Vzápětí ten samý hráč běžel sám na gólmana, ale při druhém pokusu už tak úspěšný nebyl a branku Bruka minul. Skóre se podruhé měnilo v 19. minutě. Martin Pospíšil si s míčem naběhl na hranici vápna a střelou o záda opavského obránce vyrovnal na 1:1.

Proti nerozhodnému stavu byl opět Tomáš Mrázek. Ten si udělal slalomovou tyč z obránce Matouška a střelou vedle padajícího Bruka poslal domácí znovu do jednogólového vedení - 2:1.

Ani toto vedení dlouho domácí neudrželi. Ve 36. minutě se dostal k hlavičce Radek Szmek. Jeho první pokus brankář Blaha vyrazil, ale třinecký dlouhán se štěstím nakopl míč tak, aby skončil v bráně - 2:2

V závěru prvního poločasu mohl poslat Třinec poprvé do vedení střelec druhé vyrovnávací branky, ale hlavou z malého vápna nechal vyniknout gólmana Blahu.

Po změně stran hra trochu opadla, ubylo šancí a zajímavých momentů bylo poskromnu. Do střelecké pozice se dostali na jedné straně Radzinevičius (2x) a Vyskočil, na druhé Maroši, nebo Ceplák.

.Rozhodující okamžik mohl přijít v nastaveném čase. Po faulu v třinecké šestnáctce nařídil rozhodčí Matějek penaltu ve prospěch Opavy. K míči se postavil Křeček, ale trefil pouze tyč!

Neúspěšná penalta poslala oba týmy do penaltového rozstřelu. Jako první začali Třinečtí a Pospíšil proměnil, stejně tak domácí kapitán Čáp. Ve druhé sérii Matouškovu střelu vyrazil gólman Blaha a ani Formánek nebyl úspěšný. Třetí série nabídla nepovedený pokus Marošiho a úspěšnou střelu Cigánka o tyč. Ve čtvrté sérii srovnal Nekuda stav na 2:2, ale Wirth vzápětí odpověděl. Rozhodnutí přinesl v poslední sérii Miroslav Ceplák. Jeho pokutový kop Blaha chytil a domácí Slezský FC mohl slavit.

Třinečtí tímto výsledkem v letošním ročníku Ondrášovka cupu končí. Opavu čeká ve třetím kole vítěz utkání HFK Olomouc - Karviná.