Třinečtí vyšli již potřetí za sebou gólově naprázdno

(20.08.2010) Třinečtí ani ve třetím zápase v řadě nepoznali pocit radosti ze vstřelené branky. Na Julisce se nedokázali dostat ani do vážnější šance a zaslouženě tak po brankách Chigoua a Šimla ze závěru první půle odjíždějí ze stadionu Dukly poprvé od jejího návratu do druhé ligy bez bodu

4.kolo, pátek 20.8.2010
FK Dukla Praha
2:0
(2:0)
Branky: 42. Chigou, 44. Svatonský. Rozhodčí: Hrubeš - Kordula, Kocián. Žlutá karta: Siegl, Chlebek (oba Třinec).
FK Dukla Praha: Rada – Hašek, Vorel, Šmíd, Mičic – Malý, Šiml, Hanousek (87. Pospíšil) – Berger (75. Vrána), Chigou, Svatonský (79. Přeučil) Trenér: Luboš Kozel.
FK Fotbal Třinec: Lipčák - Lisický, Kuděla, Chlebek (70. Maroši), Hupka (46. Cihlář) - Malíř, Hanus (46. Onuchukwu), Ceplák, Rehák, Siegl - Doležal Trenér: Zdeněk Dembinný.
Počet diváků: 480

Ve čtvrtém kole se Třinečtí představili na Julisce v souboji s Duklou Praha. Do Prahy stačila dorazit i transferkarta z Rakouska a tak do utkání mohl zasáhnout i nováček v třineckém dresu Patrik Siegl.

Pražané od samého úvodu zápasu naznačovali, že jejich průběžná třetí příčka v tabulce není náhoda a byli o něco aktivnějším mužstvem. První hrozbu vyslal na třineckou branku Šiml, Lipčák nepříjemnou střelu vyrazil na rohový kop. V tutovce se po půlhodině hry objevil Šmíd, ale z malého vápna mířil hlavou mimo branku.

Branek se domácí dočkali těsně před poločasem, ve 42. minutě poslal přímý kop do pokutového území Petr Malý, tam hlavičkoval jeden z jeho spoluhráčů, ale Lipčák bravůrním zákrokem míč vyrazil, bohužel k dalšímu hráči domácích, který vrátil míč před prázdnou branku, kde pohodlně skóroval Dani Chigou.

O dvě minuty později poslal do hostující šestnáctky nadýchaný centr Ondřej Šiml, naskočený Svatonský míč netrefil, ten přesto skončil za zády zkoprnělého Lipčáka - 2:0.

Do druhé půle udělal trenér Dembinný dvě změny, na hřiště poslal Cihláře a Onuchukwa, naopak na trávník už nevyběhli Hupka s Hanusem.

Hned zkraje poločasu mohli domácí navýšit vedení. Malý prostrčil míč mezi hostujícími zadáky na Mičice, ten však nedokázal obhodit vybíhajícího Lipčáka.

Poté se hra uklidnila a usadila ve středu pole, domácí kombinovali a drželi míč, hráli však jen po šestnáctku, kde jejich snaha končila. Třinečtí se snažili přecházet do rychlých protiútoků, bohužel veškerá snaha končila nepřesnými přihrávkami a centry.

Na poslední patnáctiminutovku si pronajali míč na kopačkách naši fotbalisté, bohužel jejich snaha byla marná a nezmohli se na víc než jen slabé pokusy z větší vzdálenosti, žádná větší šance se už do konce zápasu neurodila a tři body zůstaly po třech letech zaslouženě na Julisce.