Třinečtí zvládli první poločas dvojzápasu

(24.09.2014) Naši fotbalisté zdárně vykročili do 4. kola Poháru FAČR, když na domácím trávníku zdolali Opavu 2:0 a vytvořili si slibný náskok pro odvetu. Ten se začal rodit až v poslední dvacetiminutovce, když se prosadili zkušení Vomáčka s Malířem.

ČP4-1, středa 24.9.2014
2:0
(0:0)
Slezský FC Opava
Branky a nahrávky: 74. Benjamin Vomáčka (as. Pavel Malíř, 1:0), 85. Pavel Malíř (as. Tomáš Gavlák, 2:0). Rozhodčí: Ondřej Pechanec - Petr Blažej, Jan Machálek. Žlutá karta: Matěj Hrabina (Opava).
FK Fotbal Třinec: Václav Bruk – Michal Velner, Tomáš Matoušek, Benjamin Vomáčka, Marek Čelůstka – Patrik Kundrátek (61. Pavel Malíř), Michael Hupka, Jaroslav Málek (81. Miroslav Ceplák), Lukáš Kubáň – Ondřej Smetana (61. Tomáš Gavlák), Jan Lukáš. Trenér: Marek Kalivoda.
Slezský FC Opava: David Hampel – Petr Vavřík, - David Mikula, Josef Dvorník, Matěj Hrabina – Petr Ševčík, Luboš Horka – Jan Svatonský (64. Tomáš Machálek), Radim Grussmann (83. Jakub Kuzník), Jan Schaffartzik – Nemanja Kuzmanović (64. Tomáš Mrázek). Trenér: Jan Baránek.
Počet diváků: 486

Osmifinálové derby mělo nabídnout zajímavou podívanou, přestože oba trenéři dali v utkání příležitost hráčům z lavičky. Z třinecké jedenáctky proti Olomouci zůstala v základu pouze pětice Kubáň, Čelůstka, Hupka, Málek a Vomáčka.

Bohužel fotbal plný zajímavých momentů se na stadionu Rudolfa Labaje nekonal, neboť oba týmy se soustředily především na obranu čistého konta. Necelá pětistovka diváků si musela vychutnat fotbal mezi vápny s minimem střeleckých pokusů. Hosté v prvním dějství vystřelili pouze jednou z kopačky Ševčíka, avšak jeho pokus zpoza vápna minul třineckou bránu. Na druhé straně zkoušeli překonat Hampela Málek se Smetanou, ale v obou případech opavský gólman míč lapil.

Po změně stran očekávali fanoušci z obou táborů výrazné zlepšení, ale to zápas doznal až v 60. minutě, kdy domácí trenér Kalivoda vypustil do utkání zkušenou dvojici Pavla Malíř - Tomáš Gavlák, což se později ukázalo jako správná volba.

V 74. minutě měli domácí výhodu rohového kopu, Malíř z pravé strany odcentroval, hostující obrana nechala na vzdálenější tyči zcela osamoceného kapitána Benjamina Vomáčku, který trochu šťastnou střelou propálil Hampela a poslal Třinec do vedení 1:0.

Hned vzápětí mohl skóre navýšit křížnou po úniku levou stranou Lukáš, ale přízemní střelou minul o pár centimetrů pravou tyč opavské svatyně.

Třinecké vítězství v prvním utkání pečetil pět minut před koncem Pavel Malíř, jenž z první napálil odražený balón za bezmocného opavského brankáře.

Domácí vykročili do osmifinále velice dobře a do odvety, která se uskuteční ve středu 8. října od 18:00 pocestují s dvoubrankovým náskokem a navíc bez inkasované branky.