Uničov neměl šanci

(13.08.2014) Fotbalisté trenéra Marka Kalivody ukázali svou sílu a ve druhém kole Poháru České pošty zcela přehráli Uničov 3:0. Účastníka MSFL načal v prvním dějství Pavel Malíř, ve druhém poločase se dvakrát do kolonky střelců zapsal Martin Motyčka.

ČP2, středa 13.8.2014
SK Uničov
0:3
(0:1)
Branky a asistence: 25. Pavel Malíř (as. Lukáš Kubáň, 0:1), 50. Martin Motyčka (as. Ondřej Smetana, 0:2), 53. Martin Motyčka (as. Petr Joukl, 0:3). Rozhodčí: Jan Machálek - Pavel Peřina, Stanislav Pochylý. Žluté karty: Lukáš Heinz, Roman Vejvoda - Martin Motyčka.
SK Uničov: Tomáš Uvízl - Zdeněk Horák, Roman Vejvoda, Lukáš Heinz (63. Václav Konečný), Tomáš Vasiljev, Pavel Jeřábek (80. Pavel Jeřábek), Dušan Žmolík, Tomáš Nuc (63. Martin Kuba), Ladislav Koutek, Aleš Krč, Alex Řehák. Trenér: Jiří Navrátil.
FK Fotbal Třinec: Pavel Rohel - Tomáš Matoušek, Marek Čelůstka, Benjamin Vomáčka, Lukáš Kubáň - Martin Motyčka, Michael Hupka - Pavel Malíř (86. Patrik Kundrátek), Miroslav Ceplák (69. Jan Lukáš), Petr Joukl - Ondřej Smetana (85. René Dedič). Trenér: Marek Kalivoda.
Počet diváků: 269

Před dvěma lety se oba celky střetávaly v MSFL. Letos už je Třinec o soutěž výše, což chtěl v Uničově, kde ve druhé polovině dubna roku 2013 zvítězil s odřenýma ušima 2:1, jednoznačně potvrdit.

A nakonec se tak i stalo. Třinec od prvních minut ovládal hru a soupeře téměř k ničemu nepustil. Brankář Pavel Rohel, pro kterého to byl premiérový start v soutěžním utkání za třinecké „A“ mužstvo, moc práce neměl, spíš jen moknul v hustém dešti.

To jeho spoluhráči si zahrávali s obranou Uničova mnohem častěji. Několikrát domácí hasili akci odkopem na poslední chvíli, jindy je zachránil brankář Uvízl.

Kapitulovali až ve 25. minutě. Kubáň dlouhým centrem našel na pravém kraji šestnáctky volného Pavla Malíře a ten nádherným volejem rozradostnil sedmičku třineckých fanoušků.

Dalšího gólu se více než dvoustovka diváků dočkala po změně stran. Svou gólovou slinu našel záložník Martin Motyčka. V prvním případě se prosadil po rohovém kopu, kdy se uvolnil ve vápně a přesnou hlavičkou nechal zbytečně plachtit brankáře domácích.

O tři minuty později byl Martin Motyčka oslavován jako střelec podruhé. Po zpětné přihrávce Joukla napřáhl ze střední vzdálenosti a na krásně umístěnou střelu k tyči gólman Uvízl nedosáhl.

V poslední čtvrthodině mohl přidat čtvrtý gól útočník Ondřej Smetana, ale pro něj byla uničovská brána zakletá. Po jeho hlavičce výborně vyskočil uničovský muž č. 1 a balón vyrazil.

Třinečtí fotbalisté potřetí v řadě postoupili do třetího kola Poháru České pošty. V dalším kole je čeká vítěz duelu Velké Meziříčí – Sigma Olomouc, které se uskuteční 2. září. 3. pohárové kolo je na programu v sobotu 6. září.