V oslabené sestavě nestačili na Vlašim

(11.10.2014) Třinečtí bojovali o body do posledních minut, jenže ani hektický závěr nestačil Slezanům na remízu a z Vlašimi odcestovali s porážkou 3:2. Góly třineckého týmu vstřelili Michal Velner a Tomasz Gomola.

10.kolo, sobota 11.10.2014
FC Sellier & Bellot Vlašim
3:2
(1:0)
Branky a nahrávky: 19. Alexander Jakubov (1:0), 54. Michal Velner (as. Petr Joukl, 1:1), 56. Ladislav Janda (2:1), 83. Antonín Barák (as. Ladislav Janda, 3:1), 90. Tomasz Gomola (as. Jan Zawada, 3:2). Rozhodčí: Jiří Houdek – Václav Štěrba, Ondřej Kožár. Žluté karty: Ladislav Janda – Tomáš Matoušek.
FC Sellier & Bellot Vlašim: Jakub Rondzik – Jiří Petrů, Dominik Simerský, Jakub Štochl, Martin Nový – Ladislav Janda, Petr Hronek (46. Petr Breda), Peter Grajciar (75. Antonín Barák), Petr Putz, Adam Kučera (64. Ondřej Průcha) – Alexander Jakubov. Trenér: Vlastimil Petržela.
FK Fotbal Třinec: Pavel Rohel – Michal Velner, Tomáš Matoušek (80. Tomasz Gomola), Benjamin Vomáčka, Marek Čelůstka (61. Jan Zawada), Lukáš Kubáň – Pavel Malíř (61. Patrik Kundrátek), Michael Hupka, Jaroslav Málek, Jan Lukáš – Petr Joukl. Trenér: Marek Kalivoda.
Počet diváků: 546

Bez šestice zraněných Třinečtí vsadili na poctivou defenzívu a nechali svého domácího soupeře tvořit. Vlašimští se nemohli dlouho dostat před třineckou bránu, až po špatné malé domů Čelůstky utekl na Rohela Alexander Jakubov a střelou po zemi otevřel skóre.

Ve 34. minutě mohl navýšit skóre ve prospěch domácích z otočky střílející Hronek, ale Rohel fantasticky míč vytáhl nad bránu. Podobně si vedl třinecký gólman proti střele Jandy.

Hostům vyšel vstup do druhého poločasu. Joukl přihrál do volného prostoru Michalu Velnerovi a ten krásnou střelou ke vzdálenější tyči vyrovnal na 1:1.

Bohužel hned vzápětí se za obránce dostal Ladislav Janda, využil zaváhání Čelůstky a Vlašim po dvou minutách získala vedení zpět na svou stranu.

Znovu vyrovnat mohl po sklepnutí Velnera z voleje střílející Málek, ale netrefil volný prostor u pravé tyče. Další šanci měl v 76. minutě Lukáš, ale místo střely z levé strany volil zpětnou přihrávku, kterou žádný ze spoluhráčů nezachytil.

Když už se Třinečtí chystali k závěrečnému náporu, přišla ztráta balónu, přečíslení 4 na 2, které zakončil po centru Jandy hlavičkující Antonín Barák a pečetil domácím zisk tří bodů.

V závěru ještě vykřesal naději snižujícím gólem Tomasz Gomola, jenže jedna nastavená minuta na třinecké vyrovnání nestačila.

Marek Kalivoda (trenér Třince)

Dnes mě to mrzí, protože jsme si za předvedený výkon ve druhém poločase možná bod zasloužili, bohužel utkání rozhodly hrozné individuální chyby. Čelůstka je hodný a pracovitý kluk, ale dnes si to vybral se vším všudy. Takový zápas u něj nepamatuji. Kromě gólu měl soupeř v první půli ještě jednu příležitost, kterou Rohel vytlačil nad břevno. Jinak jsme ho k ničemu nepustili. My jsme v první půli měli spoustu nedotažených věcí a pohyb některých hráčů bych si představoval trochu jinak. V poločase jsem jim to vytknul. Kdo viděl druhý poločas, tak viděl úplně jiný obrázek, soupeře jsme přitlačili, vytvořili si tři stoprocentní šance, bohužel díky tomu mrzí konečný výsledek. Ze zápasu jsme mohli vydolovat více. Pokud takto budeme hrát v dalších zápasech, nemám strach o bodový zisk.