Ze Sokolova s prázdnou

Ze Sokolova s prázdnou

(24.03.2012) Ani druhý venkovní zápas na jaře nedopadl pro Třinecké bodově. Ze Sokolova vezou porážku 2:1, když se střelecky prosadili až v závěru po dorážce Matouška.

20.kolo, sobota 24.3.2012
Baník Sokolov
2:1
(2:0)
FK Fotbal Třinec
Branky: 11. David Čada (1:0), 36. Michael Krmenčík (2:0), 84. Tomáš Matoušek (2:1). Rozhodčí: Pavel Ochotnický - Patrik Filípek, Václav Štěrba. Žluté karty: David Vaněček, Miloslav Strnad - Martin Maroši.
Baník Sokolov: Antonín Buček - František Dřížďal, Josef Dvorník, Zbyněk Vondráček, Aleš Hanzlík - Michael Krmenčík, David Vaněček (89. David Benda), František Metelka, Petr Glaser (80. Jakub Dvořák), David Čada (65. Patrik Hrošovský) - Miloslav Strnad. Trenér: Radoslav Látal.
FK Fotbal Třinec: Martin Lipčák - Pavel Malíř, Michael Hupka, Radek Kuděla, Pavel Eismann (61. Martin Surynek) - Igor Súkenník (61. František Hanus), Tomáš Matoušek, Miroslav Ceplák, Ondřej Byrtus (77. Tomáš Gavlák) - Martin Maroši - Petr Nekuda. Trenér: Ľubomír Luhový.
Počet diváků: 1200

Komentář k zápasu

Souboj na západě Čech dopadl šťastně pro domácí Sokolov, který si lépe poradil se zákeřnou koncovkou. Největší rozdíl mezi oběma týmy byl v centrovaných míčích. Zatímco třinecké centry končily většinou u bránících hráčů, dva domácí zastavila až branková síť.

Poprvé se tak stalo v 11. minutě. Glaser rozehrál míč na levou stranu, kde si naběhl Hanzlík, který přesným centrem našel před malým vápnem hlavu volného Davida Čady a ten hlavou o zem poslal míč do třinecké sítě - 1:0.

Ještě před tím mohli jít do vedení Třinečtí, ale po rohovém kopu z levé strany se k míči dostal na vzdálenější tyči Matoušek, avšak ani na dvakrát nedokázal protlačit míč za brankovou čáru.

Slezané měli v prvním poločase i další šance. V dobrých příležitostech se objevil Maroši (střela z 22 metrů letěla těsně nad šibenicí domácí brány) nebo Matoušek (byl sám před Bučkem, ale netrefil bránu).

Ani domácí se nechtěli nechat zahanbit. Ve 30. minutě Strnad, Krmenčík, ani Čada neprostřelili vynikajícího Lipčáka. Čada sice čtvrtým pokusem Lipčáka překonal, ale to už byl v offsidu. O dvě minuty později další centr Glasera umístil Dvorník do Lipčákovy náruče.

Z další rychlé akce domácích už třinecký gólman kapituloval. Jako přes kopírák Sokolovští zopakovali akci z prvního gólu. Hanzlík výborným centrem našel u bližší tyče číhajícího Michaela Krmenčíka a ten tvrdou hlavičkou pod horní tyč nedal Lipčákovi žádnou naději - 2:0.

Po změně stran přišlo velké herní trápení u obou týmů. Většina akcí chodila po stranách a končila nepřesným centrem do šestnáctky. První zajímavý moment přinesla akce Krmenčíka, jenž se kličkou zbavil třineckého hráče a tvrdou střelou po zemi donutil Lipčáka vyrazit míč na roh.

Výčet akcí pokračuje minutou pětasedmdesátou. Marošiho centr na zadní tyč doplachtil k volnému Ceplákovi, kterého s bravurou vychytal brankář Buček.

V posledním domácím utkání inkasovali hráči Sokolova od Znojma dvě branky v závěru zápasu. Vzpomínky na duel s Jihomoravany načal Tomáš Matoušek. Třinecký záložník dorazil do odkryté brány střelu Marošiho a šest minut před koncem zadělal na možné drama - 2:1.

Bohužel nic takového se nekonalo. Svěřenci trenéra Luhového nevyprodukovali ve zbylých osmi minutách žádnou gólovou akci a díky tomu se mohlo dvanáct stovek diváků začít radovat z prvního jarního vítězství a zároveň zapomenout na znojemský strašák. Třinečtí se po prohře propadli v tabulce až na 13. místo.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Vítkovice nás předčily v důrazu a brejcích, řekl trenér Habanec

Možná až překvapivě jednoznačným vítězstvím Vítkovic 5:2 skončilo včera dohrávané hutnické derby. První dvě rány fotbalistům Třince uštědřili jejich bývalí hráči Buchvaldek a Motyčka.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
Zápasová fotogalerie
 
 
 
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál