Bez bodu i ze Zlína

(25.05.2010) Další venkovní porážku si připsali třinečtí fotbalisté. Ve Zlíně nestačili na aspiranta na postup a prohráli se Ševci 3:1. Důležitý okamžik přišel už v prvním poločase, kdy byl po faulu v šestnáctce vyloučen Bednarek.

26.kolo, úterý 25.5.2010
FC Fastav Zlín
3:1
(1:1)
Branky: 26. z penalty a 89. z penalty Kroupa, 56. Žůrek - 41. Szmek. Rozhodčí: Příhoda - Novák, Koval. Žluté karty: Vozábal - Matůš, Chlebek. Červená karta: 25. Bednarek (Třinec).
FC Fastav Zlín: Skácel - Kroča, Zbožínek, Elšík, Jelínek - Šmahaj, Vozábal (70. Šrom), Abrahám, Novák (82. Pazdera) – Žůrek (90. Kurtin), Kroupa. Trenér: Ladislav Minář. Náhradníci: Tobolík - Kriva, Kurtin, Švach, Bačík.
FK Fotbal Třinec: Bruk - Lisický, Chlebek, Hupka, Bednarek - Malíř, Ceplák, Maroši, Matůš (72. Eismann) - Doležal (77. Joukl), Szmek. Trenér: Jiří Neček. Náhradníci: Lipčák - Martinčík, Hanus, Onuchukwu, Hrdlovič.
Počet diváků: 1025

Půlroční absence vítězství na hřišti soupeře. Tak tuto nepříznivou bilanci chtěli hoši z ocelářského města změnit v úterý ve Zlíně. Trenérské duo Neček - Kula vsadila v utkání na obměněnou sestavu, avšak proti ní stáli o postup bojující Ševci.

Zápas začal lépe pro Třinec. Hned v první minutě nebezpečně prověřil domácího gólmana Skácela střelou ze střední vzdálenosti Ceplák, zlínský gólman míč chytil.

První brankovou příležitost domácích jsme zaznamenali ve 12. minutě. Žurek z pravé strany nacentroval přesně na hlavu vysokého Kroupy, ale zlínský kanonýr přestřelil Brukovu bránu.

Důležitý okamžik přinesla 25. minuta. Žůrek utekl Bednarkovi do šestnáctky a polskému obránci nezbývalo nic jiného, než srazit zlínského rychlíka k zemi. Vzápětí následovala penalta a červená karta pro Bednarka. Míč si na bílý bod postavil Karel Kroupa a tvrdou přízemní ranou poslal domácí do vedení.

Na rozdíl dvou branek mohl Zlín utéct v 37. minutě. Rychlou kombinaci Zlína zakončil Elšík střelou v pádu a Bruk jen tak tak lapil míč klouzající po trávě do jeho brány.

Když nedáš, tak dostaneš. Toto pravidlo znovu zafungovalo. Hostům se i v deseti podařilo vyrovnat. Po centru Cepláka z pravé strany překonal Skácela krásnou hlavičkou Radek Szmek.

Že i v deseti se dá hrát ukázali Slezané hned v úvodu druhého poločasu. Přímý kop Cepláka usměrnil Szmek hlavou kousek vedle pravé tyče.

Z rychlého protiútoku mohli vést domácí. Žůrek ukázal třineckým bekům záda, ale tvrdou přízemní střelou minul pravou tyč třinecké brány.

Co se nepovedlo "Forrest Gumpovi" ve 48. minutě, to se povedlo o osm minut později. Rychlonohý Libor Žůrek dostal míč od Nováka a střelou mezi nohy propálil Bruka z pravého rohu Malého vápna.

Třinečtí se ani po inkasované brance nevzdali a vypracovali si další šance. V 67. minutě Doležal přiťukl míč Marošimu a ten tvrdou ranou z voleje nechal vyniknout domácího gólmana.

Čtyři minuty na to utekl po pravé straně Szmek, jeho prudkou střelu vyrazil Skácel k Marošimu, ale slovenský záložník z otočky nedokázal uklidit míč do odkryté brány.

Pojistit domácí vedení mohl prudkou ranou Šmahaj, jenže míč se snesl nad břevno. Definitivní KO si Třinečtí dali sami. Centr Pazdery z pravé strany zasáhl v pokutovém území rukou kapitán Chlebek a rozhodčí Příhoda nařídil druhou penaltu. K ní se opět postavil Karel Kroupa a ani svůj druhý pokus nezazdil.

Závěrečný hvizd udržel domácí v boji o postup do druhé ligy. Třinečtí po velmi dobrém výkonu opět prohráli. I přes to vedou v miniboji o druholigového slezského krále o dva body před Karvinou, se kterou se střetnou už v sobotu.