Břeclav kousala, ale nezakousla

(11.05.2013) Prvním týmem, který si z Břeclavi odvezl všechny body, se stal Třinec. Vyrovnané utkání rozhodl v závěru prvního dějství záložník Martin Motyčka.

25.kolo, sobota 11.5.2013
MSK Břeclav
0:1
(0:1)
Branka: 39. Martin Motyčka (as. Josef Čtvrtníček, 0:1). Rozhodčí: Petr Šenkýř - Ivan Vostrejž, Josef Černý. Žluté karty: Jakub Šenk, Pavel Simandl - Tomáš Matoušek.
MSK Břeclav: Lukáš Prokop - Jakub Šenk, Jan Krejčí, Jakub Dobšíček, Patrik Levčík - Martin Kotol, Richard Dostálek, Pavel Simandl, Robert Mariotti (81. Zdeněk Bezděk) - Radim Kleiber (74. Serra Lucas de Carvalho), Radek Sasín. Trenér: Milan Valachovič.
FK Fotbal Třinec: Václav Bruk - Petr Joukl (71. Marek Kyselý), Martin Švec, Michael Hupka, Pavel Eismann - Václav Juřena, Martin Motyčka, Tomáš Matoušek, Pavel Malíř (90. Daniel Klimas) - Josef Čtvrtníček - Tomáš Gavlák. Trenér: Miroslav Kouřil.
Počet diváků: 150

Doma neporažená Břeclav proti lídrovi z Třince. Šlágr kola nabízel pro diváky zajímavý souboj. Bohužel realita byla jiná. Sto padesát diváků vidělo v nefotbalovém počasí průměrný fotbal s minimem přesných střel. Mohl za to i tvrdý povrch s deštěm smočenou trávou, která dělala oběma týmům problémy.

Pojďme k popisu utkání. Největší hrozbu první půle byl pro třineckou defenzívu útočník Radek Sasín. V 15. minutě ještě jeho kolega Kleiber střílel z pravé strany do boční sítě, ale o pár minut později se dostal do dobré pozice Sasín. Z levé strany vběhl do vápna, už si chystal míč na střelu, ale po kontaktu se Švecem upadl. Podle reakce domácích hráčů jasná penalta, podobně to vypadalo i z tribuny, ovšem rozhodčí to viděl jinak a píšťalka zůstala němá.

Ve 35. minutě odcentroval z levé strany Levčík a Sasín v záklonu střílel vysoko nad. Vzápětí se břeclavský útočník prokličkoval mezi třemi hráči v červených dresech, položil si gólmana Bruka, jenže při pokusu o střelu upadl a Třinečtí odkopli balón do bezpečí.

Neodpískaná penalta vybouřila v hráčích Břeclavi emoce, ti se cítili podráždění a po faulu u postranní čáry na Juřenu zřejmě přestali myslet na fotbal. Zanedlouho totiž Třinečtí vhazovali od postranní čáry. Matouškův aut sklepl Čtvrtníček k volnému Martinu Motyčkovi a záložník s číslem 17 napálil volný míč nechytatelně k levé tyči, gólman plachtil vzduchem marně – 1:0.

Gól do šatny zřejmě o přestávce uspal žlutomodré hráče. Ti po změně stran nestíhali. Ve 47. minutě odcentroval z levé strany Eismann a hlavičkující Čtvrtníček prudkou střelou jen o fous minul horní růžek domácí brány.

O dvě minuty později už se Třinečtí radovali, ale jen na chvíli. Centr Malíře z levé strany tečoval jeden z třineckých hráčů, což zmátlo Dobšíčka natolik, že si balón srazil do vlastní brány. Pomezní Černý viděl tečujícího hráče v offsidu a gól neplatil.

Další šanci měli hosté před uplynutím hodiny hry. Po centru Eismanna se podařilo Hupkovi přeskočit brankáře Prokopa a po jeho hlavičce to v ochozech zahučelo. Prudce letící balón se nevešel mezi tři tyče. Stejně nepřesně si vedl v 64. minutě při střele z druhé vlny Malíř. Poslední šanci měli svěřenci trenéra Kouřila v 70. minutě. Opět to bylo po centru. Nahrával Malíř a Gavlák hlavou poslal mičudu do středu brány, kde byl připravený Prokop.

Závěrečné minuty patřily Břeclavi. když zhruba na dvacátém metru hasil krizovou situaci faulem Matoušek. Břeclavští rozehráli přímý kop na krátko s následnou střelou, jenže selhali. Střílející hráč trefil zeď, Slezané odkopli balón do bezpečí a klíčový závěr ubojovali.

Po dopoledním vítězství Frýdku-Místku nad béčkem Zlína 6:0, se hoši zpod Javorového nezalekli, jako první vyhráli v Břeclavi a po prohře Prostějova s béčkem Olomouce navýšili náskok nad třetím týmem tabulky na jedenáct bodů.