Derby vítěze nemělo

(07.11.2015) Devatenácté druholigové derby od samostatnosti České republiky nepoznalo vítěze. Třinečtí se sice po půlhodině hry dostali do vedení, jenže Valcíři v závěru prvního dějství vyrovnali na 1:1 a ve druhém poločase ubránili nerozhodný výsledek.

14.kolo, sobota 7.11.2015
1:1
(1:1)
MFK Frýdek-Místek
Branky: 33. Pavel Hloch (1:0), 43. Lukáš Stratil (1:1). Rozhodčí: Radim Dresler - Jan Paták, Pavel Peřina.Žluté karty: Pavel Hloch, Jiří Janoščín, Michal Velner, Lukáš Salachna - Matej Ižvolt, Marian Jarabica, Petr Literák, Martin Vyskočil.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček - Michal Velner, Pavel Hloch, Marek Čelůstka, Tomáš Knötig - Lukáš Salachna, Imrich Bedecs - Jakub Teplý, Václav Mozol (65. Petr Joukl), Jiří Janoščín - René Dedič (79. Martin Samiec). Trenér: Radim Nečas.
MFK Frýdek-Místek: Matej Mihálek - Adi Mehremič (72. Martin Slaninka), Petr Literák, Marian Jarabica, Michal Švrček - Matej Ižvolt, Dalibor Vašenda, Issiaka Bello, Tomáš Hykel (55. Erik Ujlaky) - Martin Vyskočil (85. Lukáš Ďuriška) - Lukáš Stratil. Trenér: Luboš Berešík.
Počet diváků: 762

Zamračené počasí a slabé postavení obou celků v tabulce do ochozů nepřitáhlo velké množství diváků. Stadion Rudolfa Labaje navštívilo něco málo přes 750 diváků, kteří viděli zajímavý fotbal s příležitostmi na obou stranách.

Skóre mohl otevřít ve 32. minutě prudce střílející Velner, ale jeho střelu mířící do brány odvrátil jeden ze soupeřů na rohový kop.

O minutu později už ale udeřilo. Po sérii hlaviček ve vápně se míč dostal ke zcela volnému Pavlu Hlochovi a třinecký obránce okořenil kapitánskou pásku úvodním gólem.

Bohužel s gólovým náskokem domácí poločas nedohráli. Ve 43. minutě se s míčem před gólmanem Palečkem ocitl Lukáš Stratil a reprezentační útočník do 21 let přesnou střelou vyrovnal na 1:1.

Ve druhém dějství se hosté zavřeli na svou polovinu a jen sporadicky vyráželi do protiútoků. Naopak domácí museli útočit do plných, což jim příliš nesvědčilo.

Účinná taktika hostů nakonec mohla znamenat vítězství Valcířů v derby po 11 letech, jenže Stratil sám před brankářem zaváhal a prudkou přízemní střelou Palečka neobelstil.

Třinečtí dnes ztratili nejen body, ale před zápasem ve Varnsdorfu i dva hráče, neboť čtvrtou žlutou kartu si vysloužili Pavel Hloch s Lukášem Salachnou.