Domácí ukázali, jak se proměňují šance

(18.05.2014) Zajímavý souboj především v prvním poločase nabídlo utkání mezi vedoucím Táborskem a Třincem. Zatímco červení zahazovali jednu šanci za druhou, Táborští vytěžili ze svých možností v úvodním dějství tři góly a rozhodli o svém vítězství. Po změně stran završil hattrick Miloslav Strnad.

27.kolo, neděle 18.5.2014
FC MAS Táborsko
4:0
(3:0)
Branky a asistence: 11. Jakub Hric (as. Miljan Vukadinovič, 1:0),18. Miloslav Strnad (as. Antonín Presl, 2:0), 32. Miloslav Strnad (as. Miljan Vukadinovič, 3:0), 54. Miloslav Strnad (as. Antonín Presl, 4:0). Rozhodčí: Karel Hrubeš - Petr Vysloužil, Marek Pilný. Žluté karty: Jaroslav Málek, Petr Lisický (Třinec) Červená karta: 70. Benjamin Vomáčka (Třinec).
FC MAS Táborsko: Michal Toma - Vaclav Kotrba, Jakub Hric, Ivan Ciferský, Marián Štrbák - Ondřej Šiml - Miljan Vukadinovič, Petr Javorek, Adnan Džafič (67. Ibrahim Traore), Antonín Presl (77. Aleš Nešický) - Miloslav Strnad (88. David Neužil). Trenér: Petr Frňka.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček - Petr Lisický, Benjamin Vomáčka, Michael Hupka, Lukáš Kubáň - Pavel Malíř (46. Radek Gulajev), Tomáš Matoušek (60. Petr Wojnar), Martin Motyčka, Miroslav Ceplák - Tomáš Gavlák (76. Michal Janec), Jaroslav Málek. Trenér: Karel Kula.
Počet diváků: 783

Na souboji dvou dlouho neporažených týmů se projevilo deštivé počasí posledních dní. Lépe se s podmáčeným trávníkem popasovali domácí fotbalisté, kteří měli po celý zápas lepší stabilitu, což se projevilo v klíčových chvílích.

Jako první vystrčila růžky třinecká jedenáctka, která se rychlými pasy dostávala do velmi dobrých příležitostí. Ve třetí minutě se po kombinaci dua Gavlák – Malíř dostal do velké šance třinecký záložník, avšak jeho prudkou přízemní střelu vyrazil vynikající Toma vedle brány. Na druhé straně utekl třineckým hráčům Strnad, ale Palečka nepřelstil.

O osm minut později už se domácí radovali. Míč po centru Vukadinoviče dolétl na hlavu Jakuba Hrice a náhrada za vykartovaného Šimáka přesnou hlavičkou ke vzdálenější tyči otevřela skóre utkání.

U jedné branky to dlouho nezůstalo. Ve 13. minutě hlavičku Vomáčky vyrazil domácí brankář před sebe, ale dobíhající Malíř z dorážky neprostřelil skoro ležícího Tomu. Odpovědí byla kroucená střela Vukadinoviče letící mimo, ale za dalších pět minut už to bylo 2:0. Domácí se pohlednou kombinací propracovali do přečíslení dva na jednoho, Presl si několikrát vyměnil míč se Strnadem a Miloslav Strnad svou desátou trefou pokořil bezmocného Palečka.

Když ve 28. minutě neprostřelil Tomu ani Kubáň, vypadalo to s Třincem zle nedobře. To ještě více umocnila situace z dvaatřicáté minuty, kdy po přihrávce Vukadinoviče pelášil na třineckou bránu Miloslav Strnad a potřetí rozvlnil síť za zády Palečka.

V závěru prvního dějství se ještě pokusil ohrozit třineckou svatyni Vukadinovič, ale gólman Paleček byl proti a poziční hrou donutil táborského záložníka pálit vedle.

Třinecký trenér Karel Kula do druhého poločasu posílil útok o Radka Gulajeva. Dramatický zápas pokračoval i po změně stran. Ve 48. minutě vběhl táborský Javorek před vápno a nepříjemně vypálil, naštěstí vedle. O něco lépe si vedl Motyčka, ale proti jeho střele zasáhl Toma. Podobně si počínal i táborský Presl. Gólově se prosadil až Miloslav Strnad a jak jinak, než po útěku na třineckou kasu. Po patičce Presla zakončil svůj brejk přesnou střelou k tyči.

Definitivní tečku pohlednému zápasu udělal v 70. minutě zákrok Vomáčky na táborského Presla, za který obdržel třinecký kapitán červenou kartu. Následkem toho stáhl trenér hostů útočníka Gavláka a posílil obranu o Jance.

Od té doby viděli diváci po jedné šanci na každé straně, ale pátou branku už bojovní hosté Táborsku nepovolili, přestože se v 82. minutě uvolnil střídající Nešický, jenže trefil pouze boční síť třinecké brány. Nulu na třineckém kontě nesmazal ani zakončující Gulajev.

I přes dobrý výkon, hlavně v prvním poločase, nedokázali Slezané prolomit neúspěšnou sérii na trávníku v Sezimově Ústí a přerušili bilanci šesti zápasů bez porážky v řadě.