Drtivý závěr přinesl Třineckým druhou výhru sezony

(14.09.2019) To byla paráda! Díky drtivému finiši se třinečtí fotbalisté na sedmý pokus dočkali druhého vítězství v sezoně. Na půdě nováčka z Vyšehradu vyhráli 1:2 a přiblížili se k horní části tabulky FNL.

8.kolo, sobota 14.9.2019
Slavoj Vyšehrad
1:2
(1:0)
Branky a asistence: 27. Milan Nitrianský (as. Daniel Kozel, 1:0), 81. Filip Kubala (as. Jiří Valenta, 1:1), 90+2. Martin Samiec (1:2). Rozhodčí: Petr Hocek – Jaroslav Poživil, Martin Leška. Žluté karty: Jan Vejvar, Petr Rothe – Tomáš Omasta, Jiří Valenta.
Slavoj Vyšehrad: Martin Otáhal – Vojtěch Šandera, Libor Drozda, Milan Nitrianský, Tomáš Jablonský – Daniel Kozel (71. Ondřej Žežulka), Petr Rothe, Denis Laňka (66. Filip Drobílek) – Jan Vejvar, Lukáš Pouček – Elvis Mashike Sukisa (90. Lukáš Veselý). Trenér: Roman Veselý.
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška – Tomáš Omasta, David Gáč, Imrich Bedecs, Ondřej Kušnír – David Machalík (84. Muhamed Tijani), Martin Samiec – Filip Hlúpik, Jiří Valenta (79. Filip Kubala), Luis Arroyo (46. Jiří Janoščín) – Leonid Akulinin. Trenér: Svatopluk Habanec.
Počet diváků: 421

Trenér Třince Svatopluk Habanec měl po ruce téměř kompletní kádr. Na trávník poslal totožnou jedenáctku jako v domácím duelu proti Zbrojovce Brno.

Jeho protějšek Roman Veselý nasadil do hry tři čerstvé posily z Liberce, respektive Příbrami – útočníka Mashike Sukiseko a zadáky Jablonského s Nitrianským.

A právě posledně jmenovaný dostal Šemíky do vedení. Běžela 27. minuta, kdy si na Kozlův přízemní centr od rohového praporku naběhl právě Milan Nitrianský a přízemní střelou k pravé tyči rozjásal příznivce Vyšehradu – 1:0.

Několik minut před pauzou měl zvýšení na kopačce Vejvar. Na zteč ho vysunul Laňka, a přestože domácí hráč se ocitl tváří v tvář Adamuškovi, jeho technický pokus prolétl nad břevnem.

Nebezpeční se snažili být také hosté, vyloženou příležitost si však nevytvořili. Bedecsova střela se mezi tyče nevešla, vysoko nad pálil Arroyo a pokus kapitána Kušníra zablokovala obrana.

Do druhé půle trenér Habanec poslal Janoščína, zápas skončil pro Arroya. Hosté z Třince postupně začali přebírat iniciativu a usilovně pracovali na odvracení porážky.

Po přihrávce Valenty měl k vyrovnání velmi blízko Samiec, brankář Vyšehradu jeho střelu konečky prstů vytáhl. O něco dříve spolehlivě zasáhl proti Akulininovi.

Vzruch přinesla 68. minuta, kdy rozhodčí neuznali branku Omasty, podle pomezního padla z ofsajdu. Fotbalisté Třince stupňovali tempo a nadále hledali způsob, jak přelstít konsolidovanou defenzívu nováčka.

Zaslouženého vyrovnání se dočkali devět minut před koncem střetnutí, kdy čerstvý Filip Kubala byl u dlouhého míče dříve než Otáhal, udělal mu kličku a pak už snadno skóroval – 1:1.

A to ještě nebylo zdaleka vše. Ve druhé minutě nastavení se centr z pravé strany dostal na hranici velkého vápna k Martinu Samiecovi a ten přízemní střelou k pravé tyči zajistil Třineckým druhé vítězství v sezoně, druhé na soupeřově kolbišti – 1:2.

Příští sobotu od 10:15 budou svěřenci trenéra Svatopluka Habance usilovat o první domácí výhru v sezoně. Soupeřem jim bude Viktoria Žižkov.