Důležitý zápas dopadl úspěšně

(01.05.2013) Po vysokém vítězství nad Rosicemi se Třinečtí dokázali přeorientovat na silnějšího soupeře, kvalitní Hlučín porazili gólem Hupky 1:0 a udrželi se na čele MSFL.

17.kolo, středa 1.5.2013
1:0
(0:0)
FC Hlučín
Branka: 47. Michael Hupka (1:0). Rozhodčí: Ondřej Cieslar – Daniel Priesol, Valter Boček. Žluté karty: Michael Hupka – Marek Čelůstka, Tomáš Dostál. Červená karta: 86. Marek Čelůstka (Hlučín).
FK Fotbal Třinec: Václav Bruk – Petr Joukl, Petr Cigánek, Martin Švec, Pavel Eismann – Pavel Malíř (88. Tomáš Matoušek), Martin Motyčka, Michael Hupka, Václav Juřena (90. Daniel Klimas) – Tomáš Gavlák, Josef Čtvrtníček (90. Marek Kyselý). Trenér: Miroslav Kouřil.
FC Hlučín: Jaroslav Šteiniger – Vojtěch Heinik, Martin Skřehot (76. Vojtěch Polášek), Martin Hanus, Milan Lukáš, Jiří Barcal, Gevorg Badalyan, Tomáš Dostál, Marek Čelůstka, Jan Schaffartzik, Jakub Ptáček (34. Jan Wludyka). Trenér: Pavel Hajný.
Počet diváků: 536

Šlágr kola nabídl na stadionu Rudolfa Labaje od úvodních minut opatrný fotbal. Hrálo se především mezi šestnáctkami. Pouze v ojedinělých případech jeden či druhý tým ohrozil bránu.

První varování vypustil třinecký útočník Tomáš Gavlák. Po přihrávce od spoluhráčů se dokázal uvolnit do střelecké pozice, ovšem na poslední chvíli mu balón zblokoval jeden z hlučínských obránců.

Domácí měli v úvodních minutách mírnou převahu, vše se změnilo poté, co tým Hlučína zjistil, že s Třincem se dá hrát vyrovnaný fotbal. Třineckou obranu nejvíce zlobila trojice Badalyan, Schaffartzik, Hanus, ale ani jeden se nedokázal prodrat do vyložené šance. Stejně tak tomu bylo i na druhé straně a přestávku hráči strávili v kabinách za bezbrankového stavu.

Po změně stran se rychle měnilo i skóre. Na rohový kop z levé strany si u bílého bodu nejlépe naskočil Juřena, poslal balón před malé vápno, kde Michael Hupka dokázal píchnout do míče před brankářem Šteinigerem a v klíčové chvíli změnit jeho směr letu do pravé poloviny brány – 1:0.

První gól hosty vyburcoval a tlačili se čím dál více dopředu. V 69. minutě obdržel přihrávku z levé strany na střed hřiště Schaffartzik a prudkou střelou pod břevno nechal vyniknout brankáře Bruka. To však byla jediná pořádná gólovka ze strany žlutočerných.

Druhý klíčový moment utkání přišel v 86. minutě. Po dvou zbytečných faulech v rozmezí tří minut putoval pod sprchy extřinecký Marek Čelůstka. Smutný hrdina se dodíval na utkání na schodech před vstupem na trávník a v závěru mohl sledovat unikajícího Gavláka po pravé straně. Třinecký útočník neměl poblíž jiného spoluhráče, a proto zvolil tvrdou střelu na zadní tyč. Bohužel mu míč trochu sjel a skončil na boční síti Šteinigerovy branky.

Vítězstvím 1:0 si Oceláři upevnili pozici lídra MSFL a odpoledne mohou čekat, zda někdo z konkurentů v boji o postup nezaváhá a neztratí další důležité body.