Dvě branky Železníka rozhodly o vítězství ševců

(27.01.2018) Naši fotbalisté neudrželi jednobrankové vedení a ve Zlíně prohráli s místním prvoligovým celkem 3:1. Jediný gól Slezanů vstřelil Šimon Šumbera.

přát., sobota 27.1.2018
FC Fastav Zlín
3:1
(1:1)
Branky: 12. Šimon Šumbera (0:1), 25. David Beauguel (1:1), 58. Lukáš Železník (2:1), 72. Lukáš Železník (3:1).
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška - Imrich Bedecs, Šimon Šumbera, Jiří Janoščín, Václav Juřena, Richard Vaněk, Tomáš Masař, Martin Janošík, Matej Ižvolt, Pavol Ilko, Mikk Reintam. Střídali: René Dedič, Michal Velner, Tomáš Hykel, Lukáš Buchvaldek, Martin Samiec.
Počet diváků: 0

Třinečtí vstoupili do zápasu velice dobře a po rychlém brejku už ve 12. minutě vedli 1:0. Juřena našel na levé straně Šimona Šumberu, a ten střelou k bližší tyči vstřelil první gól zápasu.

Domácí vyrovnali po rohovém kopu. Hlavičku Ekpaie po centru z levé strany vyrazil Adamuška pouze před sebe, kam jako první doběhl David Beauguel a dorazil míč do odkryté části branky.

Po změně stran už se střelecky prosazovali pouze domácí. V 58. minutě domácí hráči vyrazili do rychlého protiútoku a po centru z pravé strany usměrnil míč ve skluzu do třinecké brány Lukáš Železník.

Stejný muž vstřelil i poslední branku utkání a rovněž se tak stalo po brejkové akci, kterou domácí zahájili z vlastní šestnáctky. Matejov přeběhl s míčem až před třineckou šestnáctku, přihrál Hronkovi, jeho pokus k pravé tyči Adamuška stačil vyrazit, ale na dorážku Lukáše Železníka už byl krátký.

Třinec ani ve třetím přípravném utkání nepoznal pocit vítězství. Další možnost budou mít svěřenci trenéra Nečka v úterý od 11:30, kdy do Třince zavítá devátý celek Fortuna Ligy Zemplín Michalovce.