Dvojzápas: První duel ovládla Mladá Boleslav

Dvojzápas: První duel ovládla Mladá Boleslav

(01.08.2020) Fotbalisté Třince sehráli v Nymburku dva přípravné zápasy s ligovou Mladou Boleslaví. V tom prvním jim utekl začátek a také proto nakonec utrpěli porážku 2:4.

přát., sobota 1.8.2020
FK Mladá Boleslav
4:2
(3:1)
FK Fotbal Třinec
Branky: 1. Zahustel, 8. Budínský z pen., 45. Jiří Klíma, 78. Janošek – 28. Zlatohlávek, 50. Attah.
FK Mladá Boleslav: Stejskal – Jakub Klíma, Tatajev, Mazuch, Fulnek – Janošek, Túlio (16. L. Mašek, 41. Snížek) – Zahustel, Budínský, Jiří Klíma – Drchal. Trenér: Weber.
FK Fotbal Třinec: Ciupa – Celba, Gáč, Cverna, Janoščín – Vaněk – Hlúpik (86. Omasta), Weber, Zlatohlávek, Cienciala – Attah (74. Neuer). Trenér: Habanec.
Počet diváků: 92

Komentář k zápasu

Trenér Svatopluk Habanec měl k dispozici další nové hráče. Byli mezi nimi obránce Josef Celba z ostravského Baníku, který naposledy působil ve Vítkovicích a také pilíř zadních řád tohoto týmu – Václav Cverna. Třetím novicem byl nigerijský útočník Christian Attah Junior, jehož posledním chlebodárcem byla slovenská Sereď.

Než se trojlístek nováčků a jejich spoluhráči na trávníku rozkoukali, už za Středočechy zaostávali o dva góly. Již ve 25. vteřině si na centr Klímy naběhl Zahustel a ránou z voleje nedal brankáři Ciupovi šanci – 1:0.

O několik minut později souboj Drchala se záložníkem Hlúpikem arbitr vyhodnotil jako nedovolený a nařídil pokutový kop. Zodpovědnost na sebe vzal Budínský a navýšil vedení Mladé Boleslavi – 2:0.

Po dvaceti minutách hry o sobě dali vědět hosté. Tatajevovu chybu využil Weber, naservíroval míč Hlúpikovi, jenže jeho střelu z jedenácti metrů stačil srazit obránce Mazuch.

Zanedlouho se už Třinečtí radovali. Závar, před bránou, který nastal po Ciencialově rohovém kopu, na zadní tyči ukončil pohotový Zlatohlávek – 2:1.

Následovaly dvě tutovky domácího Klímy – po rohovém kopu jeho volej těsně minul tyč třinecké brány a po samostatném úniku mu zkazil radost brankář Ciupa, který stihl míč vyrazit.

Napotřetí už to aktivnímu domácímu fotbalistovi vyšlo, Zahustelův centr poslal do protipohybu brankáře Ciupy – 3:1.

Pět minut po změně stran podnikl útočný výpad Cienciala. Prosmýkl se do velkého vápna a když už se zdálo, že z toho nic nebude, míč se šťastně odrazil k Atthovi a ten už měl snadnou úlohu – 3:2.

Zhruba dvanáct minut před koncem střetnutí přišlo definitivní rozuzlení. Budínský našel zpětnou nahrávkou Janoška a ten dal výsledku konečnou podobu – 4:2.

Ohlasy trenérů

Trenér Třince Svatopluk Habanec: „S Boleslavskými jsme byli zajedno v tom, že je občas lepší udělat změnu a nehrát pořád dokola proti soupeřům z blízkého okolí. Z toho pohledu nám tento zápas přišel vhod. Vstup do utkání jsme měli hrozný. Dostali jsme góly v první a v sedmé minutě, to byl pro nás otřes. Dvakrát jsme snížili na rozdíl jednoho gólu, a místo toho, abychom proměnili velkou šanci na vyrovnání, přišla zbytečná chyba a čtvrtý gól. Utkání mělo svou kvalitu, i navzdory 34 stupňům ve stínu měl zápas slušné tempo.“
Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Fotbalisté Třince se rozešli smírně s Opavou

Přípravné měření sil mezi fotbalisty Třince a Opavy, jehož úvodní část byla oboustranně kvalitnější, skončilo smírem.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál