Export bodů zajistila branka z úvodu zápasu

(15.08.2015) Chyba třinecké defenzívy a gól Michala Řezáče z 9. minuty rozhodl o vítězství Českých Budějovic. Třinečtí ve druhém poločase zavřeli soupeře na jeho vlastní polovině, ale kýžený gól vstřelit nedokázali.

3.kolo, sobota 15.8.2015
0:1
(0:1)
SK Dynamo České Budějovice
Branka a asistence: 9. Michal Řezáč (as. Pavel Novák, 0:1). Rozhodčí: Jan Váňa - Zdeněk Koval, Miloš Vitner. Žluté karty: Jaroslav Málek, Jakub Teplý, Michal Velner, Pavel Hloch - Aleš Dvořák, Richard Kalod, Alan Everson de Lima, Michal Řezáč, Zdeněk Křížek, Jan Šimák.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Michal Velner, Benjamin Vomáčka, Pavel Hloch, Tomáš Knötig – Imrich Bedecs – Pavel Malcharek (64. Petr Joukl), Jaroslav Málek (59. Miroslav Ceplák), Václav Mozol, Jakub Teplý (76. Daniel Černý) – René Dedič. Trenér: Radim Nečas.
SK Dynamo České Budějovice: Zdeněk Křížek – Aleš Dvořák, Jakub Hric, Pavel Novák, Jiří Funda – Michal Řezáč (84. Jakub Pešek), Jan Hála, Alan Everson de Lima, Milan Jurdík (53. Lukáš Buchvaldek) – Jan Šimák – Richard Kalod (70. Zdeněk Linhart). Trenér: František Cipro.
Počet diváků: 1012

Velmi dobrý fotbal viděla více než tisícovka diváků na stadionu Rudolfa Labaje. Třinečtí se od prvních minut tlačili před českobudějovickou bránu, ale nebezpečné centry končily střelou vedle brány nebo v rukavicích brankáře Křížka.

Hosté byli o něco preciznější a v 9. minutě po odkopu Dvořáka za obranu se zcela sám před brankářem Palečkem zjevil Michal Řezáč a střelou mezi nohy otevřel skóre utkání.

Třinecký brankář vzápětí hasil Jurdíkovu šanci z velkého úhlu a největší zákrok předvedl proti Jurdíkově průniku v závěru prvního dějství, kdy zachránil Třinec od útraty druhé branky.

Domácí v první půli sice měli více ze hry, ale příliš nebezpeční nebyli. Po centru z levé strany se do zakončení tlačil stoper Vomáčka, ale v dobré příležitosti míč do soupeřovy brány nedostal.

Druhý poločas domácí proměnili v hru na jednu bránu. Naši tlačili, posílali do budějovického vápna jeden centr za druhým, ale bez gólového efektu. Neujala se ani střela Joukla do odkryté brány.

O dělbě bodů mohl rozhodnout nastavený čas. Dedič prodloužil balón na Bedecse, kterému se míč odrazil od trávníku do ruky. Následovala střela slovenského záložníka do budějovické brány, jenže tu rozhodčí Váňa k nevoli třineckých hráčů i diváků neuznal. Třinci k bodovému zisku nepomohl ani dvoustý start Miroslava Cepláka v mistrovském utkání a domácí po vítězství nad Sigmou a remíze v Pardubicích odešli poprvé v sezóně v roli poraženého celku.