Fotbalisté Třince se z Ústí vrátili s bodem

(28.06.2020) Přestřelka skončila bez vítěze. V utkání bohatém na góly remizovali třinečtí fotbalisté v Ústí nad Labem.

27.kolo, neděle 28.6.2020
FK Ústí nad Labem
3:3
(2:1)
Branky: 18. a 72. z pen. Richter, 44. Drame – 32. a 58. Valenta, 74. Puchel. Rozhodčí: Cihlář – Klupák, Mikeska. ŽK: Bassey, Richter, Miskovič – Hlúpik, Šuľa, Kušnír.
FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Prošek, Hudec, Pimpara, Písačka – Drame, J. Peterka (61. Chodora), D. Richter, Miskovič – L. Matějka, Bassey (79. Čičovský).
FK Fotbal Třinec: Chmiel – Omasta, Šuľa, Kušnír, Janoščín – R. Vaněk I. (88. Samiec), Weber (72. Machalík), J. Valenta – Hlúpik, Akulinin (72. Wojnar), Cienciala (72. Puchel).
Počet diváků: 876

Dvoutýdenní herní pauza se na třineckých fotbalistech příliš nepodepsala. I navzdory tomu, že na sever Čech vyrazili po téměř dvoutýdenní karanténě.

Ve výpravě scházeli marodi Gáč, Bedecs a Adamuška, pro které letošní sezona skončila. Kvůli zdravotním nesnázím nenastoupil ani slovenský středopolař Steinhübel.

Ústí si z Třince odvezlo hubené vítězství 1:0. V domácí odvetě začalo lépe, po čtvrthodině Bassey posunul míč Richterovi a ten střelou k tyči otevřel skóre – 1:0.

Po půlhodině hry platil nerozhodný stav 1:1. Domácí Peterka nedokázal zkrotit míč, který se vzápětí dostal k Valentovi 1:1. Třinecký středopolař druhou jarní branku Třince ze hry otřel o tyč – 1:1.

Přestože hosté vyvíjeli aktivitu, o poločase měli lepší náladu domácí. Dramé se opřel do míče takovým způsobem, že jeho dělovka z více než 30 metrů skončila přímo v šibenici zaskočeného brankáře Chmiela – 2:1.

Po obrátce domácí Bassey spálil velkou příležitost. O několik minut později se k míči dostali hosté – Vaněk naservíroval míč Valentovi a ten podruhé v utkání vyzrál na brankáře Tvrdoně – 2:2.

O několik minut později se mezi střelce zapsal třinecký útočník Akulinin, podle hlavního rozhodčího jeho trefě předcházelo postavení mimo hru.

Vzápětí šli Severočeši potřetí v utkání do vedení. Souboj Hlúpika s Proškem sudí vyhodnotil jako nedovolený a nařídil pokutový kop. Richter poslal míč k levé tyči a po Valentovi se stal druhým dvougólovým střelcem utkání – 3:2.

Poslední slovo měl střídající Puchel. Bezprostředně poté, co zastoupil Ciencialu, se odvděčil trenéru Habancovi vyrovnávající trefou – 3:3.

Třinečtí fotbalisté po třech nezdarech zabrali a vrátili se domů s cennou remízou. O další příznivý výsledek, který jim pomůže posunout se v tabulce nahoru, budou ve čtvrtek bojovat ve Vítkovicích.