Fotbalisté se s diváky rozloučili porážkou

(09.11.2013) Pátou domácí prohru zaznamenali třinečtí fotbalisté v zápase proti exligovým Českým Budějovicím. Domácím nestačila na body ani úvodní branka. Hosté ještě do poločasu stačili výsledek otočit, po změně stran přidali třetí gól a vyhráli 1:3.

15.kolo, sobota 9.11.2013
1:3
(1:2)
SK Dynamo České Budějovice
Branky a asistence: 12. Radek Gulajev (as. Václav Juřena, 1:0), 28. Lukáš Jarolím (penalta, 1:1), 45. Simon Deli (Pavel Hašek, 1:2), 82. Jaroslav Machovec (as. Petr Benát, 1:3). Rozhodčí: Martin Nenadál - Zdeněk Arnošt, Ladislav Gallo. Žluté karty: Martin Motyčka, Petr Cigánek, Tomáš Matoušek - Richard Kalod, Jaroslav Machovec.
FK Fotbal Třinec: Václav Bruk - Petr Lisický, Jan Malík, Petr Cigánek, Tomáš Matoušek - Pavel Malíř, Martin Motyčka, Jaroslav Málek (66. Miroslav Ceplák), Dzmitry Rekish - Radek Gulajev (83. Kamil Adamek), Václav Juřena (74. Tomáš Gavlák). Trenér: Karel Kula.
SK Dynamo České Budějovice: Zdeněk Křížek - Aleš Hanzlík, Simon Deli, Roman Lengyel, Pavel Hašek - Pavol Poliaček, Lukáš Jarolím, Petr Benát, Michal Klesa (88. Rastislav Chmelo) - Richard Kalod, Zdeněk Linhart (63. Jaroslav Machovec). Trenér: Pavel Hoftych.
Počet diváků: 620

Na závěr domácího podzimu přijel do Třince jeden z nejtěžších soupeřů, exligista z Českých Budějovic, který měl za sebou pětizápasovou neporazitelnost. O tu nechtěl přijít ani v Třinci.

Úvod zápasu se Jihočechům nevydařil. Nejprve Křížek musel lapit Motyčkovu střelu, aby za nedlouho hasil Bruk obrovskou šanci Benáta. Třinec ataku žlutočerných odolal a udeřil.

Ve 12. minutě Juřena připravil třineckému útočníkovi balón na střelu a Radek Gulajev nakopl míč přesně k levé tyči. Třinec vedl 1:0.

Vedení domácím vydrželo do 28. minuty. Poté dle rozhodčího fauloval Lisický ve vápně Klesu a pokutový kop střelou do středu brány proměnil ostřílený Lukáš Jarolím.

V samém závěru prvního poločasu dostali Jihočeši možnost standardní situace. Hašek našel z pravé strany na zadní tyči neobsazeného Simona Deliho a africký stoper hlavou překonal Bruka.

Po změně stran se snažili domácí rychle vyrovnat, zatlačili Budějovice, bohužel bez vážnějších gólových šancí. Více hrozili z brejků hosté.

V 73. minutě se poprvé ukázal střídající Machovec. Budějovický útočník běžel sám na třineckou bránu, překonal Bruka, ale jeho střelu zastavila vzdálenější tyč.

O deset minut později už byl Jaroslav Machovec úspěšnější. Po pasu Benáta si zopakoval únik z pravé strany a ve druhém případě se nemýlil.

Domácí nakopávali balóny do vápna, z jedné strany na druhou, ale ani střídající útočníci Adamek s Gavlákem se do zakončení nedostali.

To na druhé straně mohl zvýšit na 4:1 unikající duo Klesa – Kalod. Prvně jmenovaný se rozhodl střílet na gólmana a Bruk zázračně balón vyrazil, bohužel na exportu bodů to nic nezměnilo.

V závěrečném zápase podzimu se svěřenci trenéra Karla Kuly utkají na hřišti Sokolova proti domácímu Baníku. Zápas začíná v sobotu 15. listopadu v 10:15.