Historický moment na Lesní: Zápas juniorky pod dohledem videa

Historický moment na Lesní: Zápas juniorky pod dohledem videa

(01.12.2017) Páteční utkání Juniorské ligy mezi Třincem a Sigmou Olomouc sledovalo na hřišti s umělým povrchem kromě několika diváků i velké množství televizních kamer. Do utkání byl aktivně zapojen videorozhodčí. Třinec nakonec prohrál se Sigmou 2:3.

16.kolo, pátek 1.12.2017
FK Fotbal Třinec
2:3
(1:1)
SK Sigma Olomouc
Branky: 28. Petr Joukl (1:0), 45. Marcel Krayzel (1:1), 51. Patrik Voleský (1:2), 57. Michal Velner (2:2), 62. Lukáš Buchvaldek (2:3). Rozhodčí: Miroslav Zelinka - Radim Dresler, Petr Antoníček. Žluté karty: Josef Celba, Petr Chloň, Stanislav Potůček - Martin Antl.
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška – Krzysztof Markiefka (46. Stanislav Potůček), Martin Konečný, Michal Lanc, Michal Velner, Jan Lasota (75. Petr Novotný), Lukáš Cienciala (46. Jiří Cieslar), Josef Celba, Martin Samiec, Petr Joukl, Petr Chloň (70. Andrej Ceniga). Trenér: Svatopluk Schäfer.
SK Sigma Olomouc: Štěpán Spurný – Jakub Vichta (80. Tomáš Malenda), Ondřej Zmrzlý, David Nízký, Martin Antl, Pavel Zifčák, Patrik Voleský (66. Mojmír Chytil), Lukáš Buchvaldek, Jiří Kiška, Marcel Krayzel, Roman Bala (70. Jiří Spáčil). Trenér: Michal Coufal.
Počet diváků: 30

Komentář k zápasu

Kromě přenosového vozu a videotechniky dorazil do Třince nejen šéf projektu videorozhodčích Roman Hrubeš, ale také rozhodčí s licencí FIFA Miroslav Zelinka.

Oba celky nabídly hrstce diváků zajímavé utkání se šancemi na obou stranách. V 6. minutě po Buchvaldkově centru zamířil hlavou nad bránu Vichta. O tucet minut později Buchvaldek pronikl z levé strany před Adamušku, ale střelou ke vzdálenější tyči minul bránu.

Další gólovou příležitost Sigmy zahodil Vichta, a poté i Buchvaldek. A tak přišel trest na druhé straně. Ve 27. minutě dostal Celba přihrávku za obranu a střelou k levé tyči pokořil Spurného. Radost z úvodního gólu domácím netrvala dlouho, neboť rozhodčí Zelinka po poradě s kolegou u videa gól pro ofsajdové postavení zrušil.

O minutu později po střele Petra Joukla už se skóre změnilo. Joukl si na hranici vápna udělal prostor ke střele a tvrdou střelou k tyči poslal Třinec do vedení.

Jednogólový náskok vydržel Slezanům téměř do konce prvního poločasu. Buchvaldek, Krayzel i Bala své šance zahodili, ale v poslední minutě centrem Zifčáka nepohrdl Marcel Krayzel a vyrovnal na 1:1.

Po změně stran domácí začali tahat za kratší konec. V 51. minutě obdržel přihrávku do volného prostoru Patrik Voleský a střelou mezi nohy gólmana Adamušky poslal svůj celek poprvé do vedení.

Příznivý stav pro Hanáky vydržel pouze šest minut, pak Jiří Cieslar nakopl míč od rohového praporku a kapitán Michal Velner dorazil skákavý balón do olomoucké brány.

Utkání rozhodla 62. minuta. Lukáš Buchvaldek procedil přes Adamušku centr z pravé strany a rozhodl o vítězství Sigmy 3:2.

Nic na tom nezměnily ani velmi dobré šance Novotného či Joukla na jedné straně a Zifčáka nebo Malendy na druhé. Třinečtí junioři končí rok 2017 s patnácti body na osmém místě.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Představení druholigového týmu

Třinecký kádr se pomalu uzavírá. V závěru minulého týdne proběhlo focení před startem nového ročníku druhé nejvyšší soutěže. V tomto složení vyběhne náš tým v neděli do duelu v Českých Budějovicích.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál