Hradec v Třinci uspěl

(17.08.2013) Doma s nulou. Třinečtí nedokázali bodovat ani ve druhém domácím utkání této sezóny. S Hradcem Králové prohráli 1:2, když všechny branky padly po změně stran.

4.kolo, sobota 17.8.2013
1:2
(0:0)
FC Hradec Králové
Branky a asistence: 46. Marek Kulič (as. David Vaněček, 0:1), 67. David Vaněček (as. Adrian Rolko, 0:2), 90+1. Miroslav Ceplák (as. Pavel Malíř, 1:2). Rozhodčí: Zbyněk Proske - David Hock, Zdeněk Arnošt. Žluté karty: Miroslav Ceplák - Marek Kulič, Jiří Poděbradský, David Vaněček.
FK Fotbal Třinec: Václav Bruk - Petr Lisický, Michael Hupka, Marek Čelůstka, Petr Joukl - Pavel Malíř, Martin Motyčka, Petr Wojnar (69. Radek Gulajev), Miroslav Ceplák - Josef Čtvrtníček - Tomáš Gavlák (75. Jaroslav Málek). Trenér: Pavel Hajný.
FC Hradec Králové: Jiří Lindr - Marek Plašil, Adrian Rolko, Jan Šisler, Jiří Poděbradský - Tomáš Malinský (65. Ondřej Kraják), Radek Hochmeister (14. Tomáš Kučera), Jiří Janoušek, Jaroslav Zelený - Marek Kulič (89. Martin Kopáč), David Vaněček. Trenér: Luboš Prokopec.
Počet diváků: 821

Tápání v ofenzivní činnosti předvedli v sobotní dopoledne krizí zmítané týmy Třince a Hradce. V první půli se neměli diváci z čeho těšit. Velká část hry se odehrávala mezi šestnáctkami, občas letěl nějaký centr na jednoho či druhého brankáře.

Zaznamenání hodné situace z první půle byly pouze dvě. Už ve 14. minutě odstoupil pro zranění záložník Radek Hochmeister, o tři minuty později mohl po přihrávce Malinského skórovat Vaněček, ale zhruba z penaltového bodu nedokázal z první trefit bránu.

Třinečtí začátek první půle zvládli. Začátek druhé už ne, neboť po dvaceti vteřinách vedl Hradec 1:0. Poděbradský rychle rozehrál standardní situaci, Vaněček přihrál před prázdnou kasu Marku Kuličovi a zkušený útočník nezaváhal.

Domácí se snažili něco s výsledkem udělat, jenže někteří jako by měli strach vystřelit. V 56. minutě měl po přihrávce do druhé vlny na kopačce vyrovnání Motyčka, avšak míč mu před kopem skočil a vyletěl vysoko nad.

Klíčový moment zápasu nastal v 67. minutě. Rohový kop Kuliče prodloužil hlavou Rolko a gólman Bruk se jen mohl dívat, jak skákající David Vaněček umisťuje balón do sítě.

Když pak trenér Hajný přišel o zraněného Gavláka, moc nadějí na úspěch v utkání se nedávalo. Hráči v bílém si vypracovali pouze jednu šanci v závěru utkání. Centr Malíře z pravé strany usměrnil do brány na zadní tyči číhající Miroslav Ceplák.

Domácí vycítili šanci, ale tu jim za pár vteřin vzal posledním hvizdem rozhodčí Proske a rozhodl o exportu tří bodů do východočeského města. Třinec se třetí prohrou v řadě dál propadá tabulkou. Už ve středu je čeká těžký pohárový duel ve Frýdku-Místku.