Jablonec byl nad síly třineckých mladíků

(08.11.2015) Třineckým juniorům nevyšlo dnešní 16. kolo, když na domácím umělém trávníku podlehli týmu z Jablonce 0:3. Klíč k úspěchu našli hosté už v první půli, kdy do třinecké brány napálili dva míče. Třetí přidali v samém závěru utkání.

16.kolo, neděle 8.11.2015
0:3
(0:2)
FK Baumit Jablonec
Branky: 7. Milan Palatický (0:1), 45. Jakub Kuhn (0:2), 90. Daniel Dorničák (0:3). Rozhodčí: Zbyněk Proske - Radek Kotík, Valter Boček.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Brych - Peter Šenk, Peter Kučera, Marek Minařík, Jakub Kalfas (85. Václav Bujok) - Lukáš Foitzik (85. Michal Lanc) - David Martynek (85. Jiří Pilch), Martin Samiec, Václav Tomeček (63. Jan Lasota) - Mario Latocha, Pavol Zimka (46. Jakub Puczok). Trenér: Lubomír Vašek.
FK Baumit Jablonec: Roman Valeš - David Skuhravý, Dominik Tichý, -Filip Drozd, Andrej Jakovlev - Matěj Kubista - Lukáš Novák (81. Sebastian Munzar), Tomáš Bulíř (72. Adam Houser), David Breda (87. Ondřej Šedý) - Jakub Kuhn (89. Daniel Dorničák), Milan Palatický (71. Jiří Žemba). Trenér: Zdeněk Klucký.
Počet diváků: 30

Dlouhá cesta Severočechů do Třince hosty nepoznamenala, do zápasu vstoupili velice aktivně a již v 7. minutě vedli po trefě Milana Palatického 0:1.

Dvě minuty na to mohlo být vyrovnáno, ale pas za Skuhravého neproměnil v gól ze vzduchu střílející Tomeček. Když po půlhodině hry nevyužil výbornou pobídku Šenka k zakončení Latocha, přišel trest. V závěru poločasu Jakovlev nakopl míč před bránu a Jakub Kuhn upravil poločasový výsledek na 0:2.

Úvod druhé půle patřil hostům, ti mohli své dvoubrankové vedení ještě dvakrát navýšit, ale první Bulířovu střelu vykopl z brankové čáry Minařík a druhý pokus jabloneckého hráče mířil vedle.

S přibývajícím časem se osmělovali i domácí, ale zkušený brankář Valeš žádný z nebezpečných míčů letící do jabloneckého vápna za svá záda nepustil. V závěru pak mohl přihlížet pohledné akci svého celku, kdy Daniel Dorničák proměnil rohový kop v třetí gól hostů a uzavřel výsledek na 0:3.