Junioři bojovali, ale na favorita ze severu Čech to nestačilo

(02.12.2013) Velký boj o tři juniorské body svedli třinečtí mladíci na hřišti v Jablonci. Třinečtí měli šance, měli často více ze hry, bohužel chyběl tomu gólový efekt. Domácí dokázali dvě situace proměnit v branku a zvítězili 2:0. Oceláři zanechali na severu velmi dobrý dojem a ukázali, že Třinec není v juniorské lize žádným otloukánkem.

22.kolo, pondělí 2.12.2013
FK Baumit Jablonec
2:0
(1:0)
Branky: 37. Ondřej Mihálik (1:0), 89. Michal Skwarczek (penalta, 2:0). Rozhodčí: Zdeněk Vaňkát - Jaroslav Kubr, Petr Martínek. Žluté karty: Lukáš Landovský - Tomáš Voves.
FK Baumit Jablonec: Lukáš Repáň - Lukáš Landovský, Filip Drozd, Petr Karásek, Aleš Vaníček - Bourenare Faouzi (70. David Sedláček), Michal Skwarczek, Petr Hronek, Michal Vodička (89. Michal Štěpánek) - Vojtěch Gebert, Ondřej Mihálik. Trenér: Jaroslav Vodička.
FK Fotbal Třinec: Pavel Rohel - Marek Dawid, Ondřej Byrtus, Arber Preči, David Musiol - Dino Trajkovski, Radek Hála (46. Marek Švábík), Tomáš Voves (75. Daniel Kufa), Dzmitry Rekish - Martin Vlachovič, Kamil Adamek. Trenér: Kamil Papuga.
Počet diváků: 0

Domácí byli v prvním poločase o fous lepší, ale moc šancí na vstřelení gólů hrstka diváků neviděla. To se změnilo až v závěru prvního poločasu. Běžela 37. minuta, když se míč po přímém kopu Skwarczka snesl k volnému Ondřeji Mihálikovi. Mladý jablonecký útočník si zpracoval míč a nedal Rohelovi šanci.

V závěru prvního dějství mohlo vyrovnat duo Voves, Adamek. Vovesovu střelu domácí brankář vyrazil a dorážející Adamek měl před sebou odkrytou bránu, bohužel trefil jen jabloneckého brankáře.

O něco více šancí přibylo po změně stran. Adamek ukázal záda jabloneckým obráncům, ale vyběhnuvší Repáň jeho brejk vystihl a míč vyrazil. Na druhé straně se fantasticky předvedl proti Vodičkově hlavičce gólman Rohel.

Na začátku poslední desetiminutovky byl sám s míčem na vzdálenější tyči Kufa, jenže skluzem nedokázal protlačit balón za brankovou čáru.

Definitivní pojistku domácím zařídil rozhodčí Vaňkát. Po faulu na Geberta odpískal pro domácí a Michal Skwarczek jedenáctku proměnil.

V závěru ještě mohl navýšit skóre Hronek, když Třineckým nezaklapla offsidová past a hráč v zelenobílém dresu se řítil sám na třineckou bránu. Gólman Slezanů měl i přes dva inkasované góly povedený zápas. S tutovkou domácích si poradil, přesto nezabránil porážce 2:0.

S třiadvaceti body přezimují svěřenci trenéra Kamila Papugy na osmnáctém místě s dvoubodovou ztrátou na dvojici Teplice – Znojmo.