Junioři bojovali, bohužel Spartě podlehli

(21.02.2016) Junioři na úvod jarní části prohráli s pražskou Spartou 0:1. O výsledku rozhodla akce ze 75. minuty, kdy přímý kop Hovorky nešťastně usměrnil hlavou do vlastní brány Samiec.

20.kolo, neděle 21.2.2016
0:1
(0:0)
AC Sparta Praha
Branky: 75. Martin Samiec (vlastní, 0:1). Rozhodčí: Jana Adámková - Robert Hájek, Petr Antoníček. Žluté karty: Martin Samiec, Imrich Bedecs - Jan Špaček, Milan Piško. Červená karta: 87. Jan Špaček (Sparta).
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška - Marcel Stříž, Imrich Bedecs, Peter Kučera, Jakub Kalfas - Radovan Melecký (55. Radovan Melecký), Martin Samiec (78. Michal Lanc), Lukáš Foitzik (78. Marcin Žyla), Pavol Zimka - Tomáš Pustka (55. David Králíček) - Mario Latocha. Trenér: Kamil Papuga.
AC Sparta Praha: Patrik Štorc - Petr Hovorka, Milan Piško, Milan Kadlec, Michal Sáček, Tomáš Cabadaj (90+1. Šimon Těžký), Aleksandar Kitanovič (63. Filip Císařovský), Jan Záviška (88. Martin Macek), Zinedin Mustedaganič (Daniel Rajmon), Jan Špaček, David Čapek. Trenér: Michal Horňák.
Počet diváků: 30

Souboj mezi Třincem a Spartou nabídl vyrovnaný zápas ve středu pole. O něco lepší byli ve finální fázi Pražané, přesto do 75. minuty svítily na ukazateli skóre dvě nuly.

V prvním poločase měli šance pouze sparťané. Ve 28. minutě si na centr Závišky naběhl k bližší tyči Čapek, ale hlavou přestřelil Adamuškovu bránu. O tři minuty později zastavil neúspěšného střelce v gólové pozici čistým skluzem domácí kapitán Kučera.

Za stálého studeného deště se hrál nejen první poločas, ale také druhá pětačtyřicetiminutovka. Prochladlé diváky mohl vzrušit pouze ostřejší střet Samiece se soupeřem, za který třinecký hráč viděl žlutou kartu.

Gólu se diváci dočkali až v 75. minutě, bohužel padl do třinecké sítě. Do přímého kopu Hovorky z levé strany se položil Martin Samiec a rybičkou poslal míč do vlastní sítě.

Třinečtí se ve zbylé čtvrthodině snažili o vyrovnání, ale jejich kombinační hra postrádala přesnost. Zaznamenání hodným okamžikem se stala událost z 87. minuty, kdy Jan Špaček naprosto zbytečně na polovině hřiště podkopl Kučeru a z rukou rozhodčí Adámkové obdržel bez napomenutí přímo červenou kartu.

Ani přesilovka už nic nezměnila na výsledku 1:0 ve prospěch Sparty. Třinečtí mladíci si budou muset na své první jarní body počkat minimálně do dalšího zápasu.