Junioři mají první bod

(02.08.2015) Třinecká juniorka dokázala na hřišti Jihlavy smazat dvoubrankový náskok domácího celku a z Vysočiny si odvezla první bod za remízu 2:2.

2.kolo, neděle 2.8.2015
Vysočina Jihlava
2:2
(2:2)
Branky: 13. Matůš Marcin (penalta, 1:0), 31. Matůš Marcin (2:0), 35. Jakub Teplý (penalta, 2:1), 36. Pavol Zimka (2:2). Rozhodčí: Radim Dresler - Robert Hájek, Ondřej Černý. Žlutá karta: Pavol Zimka (Třinec).
Vysočina Jihlava: Marek Kolář (40. Pavel Soukup) – Vojtěch Hron, Miloš Kriegsmann, Marek Opluštil, David Klusák - Jakub Fulnek (80. Lukáš Hekerle), Patrik Demeter, Daivd Štěpánek (71. Jan Zábrodský), Patrik Fiala (57. Marek Šerý) - Jiří Klíma, Matůš Marcin (61. Bojan Spirkoski). Trenér: Josef Vrzáček.
FK Fotbal Třinec: Václav Bruk (46. Jiří Orawski) - David Martynek (46. Lukáš Foitzik), Marek Minařík, Marek Čelůstka, Jakub Kalfas (88. Václav Bujok) - David Králíček, Tomáš Voves (75. Mario Latocha), Peter Kučera, Jiří Janoščín - Pavol Zimka, Jakub Teplý. Trenér: Lubomír Vašek.
Počet diváků: 50

Velmi dobrý výkon předvedli naši junioři v nedělním utkání v Jihlavě, kde i přes dvoubrankovou ztrátu mohli nakonec vyhrát. Skóre se měnilo už ve 13. minutě, kdy Matůš Marcin využil nabídnuté penalty a překonal gólmana Bruka.

Stejný hráč se prosadil i na začátku druhé půlhodiny. Fulnek vysunul zmíněného Matůše Marcina a ten si s Brukem i podruhé poradil.

Hostům se povedlo bleskově vyrovnat. V 35. minutě vytěžil z faulu brankáře Koláře snížení z úspěšně provedeného pokutového kopu Jakub Teplý.

Minutu na to zachytili naši fotbalisté jihlavskou rozehrávku a Pavol Zimka přesnou střelou vyrovnal na 2:2.

Třinečtí si v zápase vypracovali ještě další šance, ale gólovky Teplého, Foitzika a Latochy náhradní gólman Soukup za svá záda nepustil. Nulu na svém kontě udržel i třinecký náhradník Orawski, který o poločase nahradil Bruka.

Tým trenérů Lubomíra Vaška a Martina Zbončáka si po porážce s Baníkem Ostrava připsal do tabulky první bod. V neděli 9. srpna je čeká třetí utkání. Na stadion Rudolfa Labaje přijede Brno.