Junioři na lídra nevyzráli

Junioři na lídra nevyzráli

(03.03.2014) Třinečtí junioři se poprvé na jaře představili v domácím prostředí. Na úvod roku jim los přidělil vedoucí celek tabulky Slavii Praha. Bohužel bojovný výkon na Pražany nestačil a domácí prohráli na třinecké umělce 0:2.

25.kolo, pondělí 3.3.2014
FK Fotbal Třinec
0:2
(0:2)
SK Slavia Praha
Branky: 4. Jakub Mac (0:1), 34. Jan Peterka (0:2). Rozhodčí: Jan Machálek - Stanislav Pochylý, Otakar Karch. Žluté karty: Tomáš Voves - Jiří Vondráček.
FK Fotbal Třinec: Pavel Rohel - Martin Sporysz, Tomáš Bulawa, Jozef Roman, Tomáš Matoušek - Radek Hála (81. David Martynek), Marek Kyselý (59. Marek Machala), Tomáš Voves, Dino Trajkovski - Marek Švábík (75. Daniel Kufa), René Dedič (59. Martin Vlachovič). Trenér: Kamil Papuga.
SK Slavia Praha: Karel Hrubeš - Jakub Mac, Miroslav Verner, Petr Kolařík, David Smolák, Matúš Čonka, Marek Červenka (84. František Liška), Joseph Mensah, Jan Peterka, Václav Šimeček, Jiří Vondráček (74. Jakub Zámečník). Trenér: Daniel Šmejkal.
Počet diváků: 60

Komentář k zápasu

Pražané i přes čtyři mírně starší hráče přijeli do Třince s mladým kádrem. Nejzkušenějším hráčem Slavie byl třiadvacetiletý Slovák Matúš Čonka. Třinecký trenér Kamil Papuga se mohl opřít o zkušenosti čtveřice Pavel Rohel, Tomáš Matoušek, Martin Sporysz a Marek Kyselý. Pátý do party Martin Vlachovič začal zápas na lavici náhradníků.

Bojovný fotbal hraný mezi šestnáctkami byl k vidění od úvodní do poslední minuty. Jen místy se hráči dokázali dostat do vápna, popřípadě zakončit.

Jako prvnímu se to povedlo Jakubu Macovi. Hráč sešívaných si ve vápně naběhl na centr z levé strany a ukázkovou hlavičkou do levého horního růžku nedal plachtícímu Rohelovi šanci.

Nejvíce vidět byl krajní záložník s africkými kořeny Joseph Mensah. Jeho průniky kolem postranních čar dělaly třineckým hráčům velké problémy, často museli použít nedovolené prostředky.

Po jednom jeho agresivním náběhu do vápna nedokázali domácí obránci odkopnout balón do bezpečí, míč se dostal k volnému Janu Peterkovi a kapitán Slavie přesnou střelou k tyči prostřelil Rohela podruhé.

Když pak v 38. minutě trefil Mensah pouze tyč, odcházely oba týmy do kabin za stavu 0:2.

Po změně stran nastalo v třineckém týmu mírné zlepšení, ale šance nepřicházely. Až v 73. minutě zahrozil z přímého kopu hostující Šimeček, gólman Rohel míč vytlačil na rohový kop. Na druhé straně se Vlachovič ocitl v obrovské příležitosti po centru Machaly z levé strany. Střídající útočník však trestuhodně zaváhal a minul bránu.

Třinečtí junioři ani ve druhém jarním utkání nedokázali vstřelit branku a pražské Slavii podlehli 0:2.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Členská schůze spolku FOTBAL TŘINEC přeložena na neurčito!

Z důvodu vyhlášení karantény vládou ČR se odkládá členská schůze spolku FOTBAL TŘINEC z 25.3.2020 na neurčito! O novém termínu schůze budou všichni řádní členové spolku FOTBAL TŘINEC včas (minimálně 14 dní předem) informováni řádnou písemnou pozvánkou.

Děkuji za pochopení.

Mgr. Vladislav BURY, ředitel FOTBAL TŘINEC z.s.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
Zápasová fotogalerie
 
 
 
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál