Junioři nezkrotili silnou Boleslav

(15.05.2014) Třinečtí junioři i přes velmi dobrý výkon nedokázali urvat aspoň bod v souboji s favorizovanou Mladou Boleslaví. Na podmáčeném terénu byli často lepším týmem, bohužel soupeř byl efektivnější a proto si ze Slezska odvezl všechny tři body.

42.kolo, čtvrtek 15.5.2014
1:3
(0:1)
FK Mladá Boleslav
Branky: 19. Jakub Kocourek (0:1), 71. Mirzad Mehanovič (0:2), 74. Marek Švábík (1:2), 79. Adam Fousek (1:3). Rozhodčí: Robert Hájek - Radek Kotík, Michal Galásek. Žluté karty: Marek Čelůstka - Josef Eliáš.
FK Fotbal Třinec: Václav Bruk (80. Rostislav Galusik) - Jozef Roman, Michal Velner, Dino Trajkovski, Radek Hála, Marek Kyselý, Marek Čelůstka, Marek Švábík, Marek Machala (80. David Martynek), Roman Haša (46. Daniel Kufa), Tomáš Gavlák (46. René Dedič). Trenér: Kamil Papuga.
FK Mladá Boleslav: Hidajet Hankič - Antonín Křapka, Adam Pajer, Jakub Kocourek, Josef Eliáš, Mirzad Mehanovič, Tomáš Živnůstka, Jiří Kateřiňák, Daniel Kozma (87. Břetislav Tvrzník), Daniel Geissler, Adam Fousek. Trenér: Milan Pechanec.
Počet diváků: 10

Domácí fotbalisté vyslali do boje o tři juniorské body i několik pomocníků z A-mužstva. Na umělém trávníku se objevili obránce Marek Čelůstka, útočníci Tomáš Gavlák s Romanem Hašou, nebo oslavenec dvaatřicátých narozenin, brankář Václav Bruk. Hosté zamířili do Slezska bez pomoci hráčů z prvního mužstva.

Za stálého deště měli mírně navrch domácí fotbalisté. Už v osmé minutě se mohli radovat z úvodního gólu. Gavlák se prodral po levé straně do vápna, po jeho střele se míč odrazil k volnému Hašovi, který střelou přes hlavu překopl soupeřovu bránu.

O pět minut později Velner vypustil z kopačky rychlý pas na pravou stranu, kde si naběhl Švábík a prudce vystřelil, ale Hankič nepříjemnou ránu třineckého hráče vyboxoval.

Co se nepovedlo domácím, to se povedlo mladoboleslavským hráčům v 19. minutě. Mehanovič se prokličkoval z levé strany do vápna, vystřelil, Bruk jeho nepříjemnou střelu pouze vytáhl vedle sebe, kde se nejrychleji dostal Jakub Kocourek, pro kterého nebyl problém uklidit míč do odkryté brány.

Ve 39. minutě byl před vápnem faulován Gavlák. Míč si na přímý kop postavil Haša, ale mnohočlennou zeď nedokázal prostřelit.

Oba zmínění útočníci už do druhého poločasu nenaskočili. Příležitost dostali René Dedič s Danielem Kufou, kteří se dlouho bili s obránci Středočechů, ale gól z toho nevytěžili, i když v 60. minutě musel Kufovu střelu Hankič vytáhnout na rohový kop.

I první branka druhé půle padla do sítě Václava Bruka. Jeden z třineckých hráčů špatnou přihrávkou vybídl do brejku Mirzada Mehanoviče, který si položil Bruka a uklidil míč do prázdné brány.

Za pár minut byli Třinečtí opět na dostřel mladoboleslavským fotbalistům. Centr Marka Švábíka z pravé strany zapadl přímo do levého horního růžku Hankičovy brány.

Rozhodující okamžik utkání nastal v 78. minutě. Akci hostů zastavil před vápnem nedovoleně třinecký obránce Roman. Z následného přímého kopu zatočil míč vedle levé tyče zakončující Adam Fousek a rozhodl o třech bodech pro Mladou Boleslav.

Domácí se ve zbylých deseti minutách téměř k ničemu nezmohli. Nebezpečná byla pouze prudká střela Trajkovského zpoza vápna, kterou musel boleslavský gólman vytáhnout nad bránu.

V samém závěru se ještě hosté připravili o čtvrtou branku, když běželi sami dva na gólmana, ale Tvrzník nahrál do offsidu příliš rychlému Mehanovičovi, kterému zkazil radost zdvižený praporek pomezního Galáska.

Mladá Boleslav potvrdila svou efektivitou třetí místo v tabulce a z deštěm skrápěných Beskyd si odvezla všechny tři body. Třinec po vítězství s Varnsdorfem tentokrát odešel z utkání s prázdnou. Premiéru si v závěrečných deseti minutách odbyl brankář Rostislav Galusik.