Junioři překvapili, vyhráli v Jablonci

(16.05.2016) Třinečtí junioři překvapili fotbalovou veřejnost a v dnešním utkání 32. kola Juniorské ligy zvítězili na hřišti Jablonce jednoznačně 3:0. O góly se postarali Sylvanus Nimely, David Martynek a Martin Samiec.

32.kolo, pondělí 16.5.2016
FK Baumit Jablonec
0:3
(0:1)
Branky: 29. Sylvanus Nimely (0:1), 83. David Martynek (penalta, 0:2), 84. Martin Samiec (0:3). Rozhodčí: Martin Nenadál - Tomáš Mokrusch, Jakub Šimáček. Žluté karty: Lukáš Landovský, Matěj Kubista (oba Jablonec).
FK Baumit Jablonec: Lukáš Repáň - David Skuhravý, Michal Štěpánek, Lukáš Novák, Milan Palatický (86. Dominik Tichý), Jan Soukup (63. Jan Díl), Ondřej Šedý, Lukáš Landovský, Tomáš Bulíř, Jiří Žemba (72. Filip Vencbauer), Matěj Kubista. Trenér: Zdeněk Klucký.
FK Fotbal Třinec: Ondřej Bocek - Tomáš Benetka, Michal Lanc, Jakub Kalfas, Peter Kučera, Martin Samiec, Pavol Zimka (87. Arkadiusz Jaworski), Sylvanus Nimely (72. Marcel Stříž), David Martynek (87. Jakub Puczok), Oliver Augustini, Lukáš Foitzik. Trenér: Kamil Papuga.
Počet diváků: 35

Kamil Papuga (trenér Třince)

V Jablonci hráči sehráli velmi kvalitní utkání a kromě úvodní minuty, kdy Bocek zachraňoval po nedorozumění hráčů ve středu hřiště, měli celý průběh utkání pod kontrolou. Je jen škoda nevyužitých šancí jak v průběhu první půle (2x Nimely, Augustini, Zimka, Samiec) kdy jsme skórovali až po třetí gólové příležitosti, tak i ve druhé půli kde byl průběh podobný a šance měli kromě gólů ještě Zimka, Stříž, Lanc, Samiec. Kluci přečkali úvodní náznak tlaku a postupně se opět dostávali do velkých šancí. Zejména Zimka soupeři ve druhé půli dělal velké problémy svojí dravostí. V Jablonci jsme vyhráli zcela zaslouženě po velmi dobrém výkonu všech aktérů, kteří dokázali poslední dobré herní výkony konečně protavit i v kýžený výsledek utkání. Je třeba vyzdvihnout i to, že jsme v Jablonci vyhráli s pěti hráči dorosteneckého věku v základní sestavě, oproti domácím, kde nefiguroval v základu žádný hráč patřící věkem do dorostenecké soutěže.