Junioři prohráli s Jihlavou

(22.11.2015) Třineckým juniorům závěrečný domácí zápas v roce 2015 proti Jihlavě nevyšel. S Vysočinou odehráli zajímavý a vyrovnaný zápas, bohužel na rozdíl od soupeře nedokázali vstřelit branku.

18.kolo, neděle 22.11.2015
0:3
(0:1)
Vysočina Jihlava
Branky: 36. Patrik Fiala (0:1), 87. Tomáš Duba (0:2), 88. Jakub Pěnkava (0:3). Rozhodčí: Radim Dresler - Pavel Peřina, Petr Vysloužil. Žluté karty: Marek Opluštil, Lukáš Kryštůfek (oba Jihlava).
FK Fotbal Třinec: Lukáš Brych - Peter Šenk, Peter Kučera, Marek Minařík, Jakub Kalfas - Lukáš Foitzik - Jakub Puczok (81. Václav Bujok), Marcin Žyla, Jiří Pilch (63. Radovan Melecký) - Martin Samiec, Jan Latocha. Trenér: Lubomír Vašek.
Vysočina Jihlava: Pavel Soukup - Vojtěch Hron, Miloš Kriegsmann, Lukáš Kryštůfek, Mateja Mlakič (46. Marek Šerý) - Marek Opluštil - Štěpán Maruš (75. Jakub Pěnkava), Patrik Demeter, Bojan Spirkoski (80. Jan Novotný), Patrik Fiala - Tomáš Duba. Trenér: Jozef Vrzáček.
Počet diváků: 42

Do souboje mladíků Třince a Jihlavy nasadili oba trenéři dohromady pouze pět starších hráčů než ročník 1995. To se projevilo i na hřišti, neboť v chladném počasí jsme viděli běhavý a bojovný fotbal se šancemi na obou stranách.

Jako první mohl otevřít skóre jihlavský Opluštil, ale ten nedokázal usměrnit míč po pasu Maruše do opuštěné brány. Gól na kopačce měl také Demeter, ale proti němu výborně vyběhl brankář Brych, stejně tak jako na druhé straně Soukup uspěl v souboji se Šenkem.

První gól padl až v 36. minutě. Marušův centr z levé strany přesně našel hlavu Patrika Fialy a po umístěné střele k tyči Jihlava vedla 0:1.

Vyrovnat mohl po změně stran Latocha. Ten po přesném pasu Minaříka běžel sám na jihlavskou bránu, avšak v nelehké pozici trefil pouze jihlavského gólmana.

Hosté v dalších minutách pečlivě bránili, Třinec nepouštěli do šancí a v závěru sami udeřili. V 87. minutě vystřelil z hranice šestnáctky Tomáš Duba a gólman Brych se natahoval marně.

To nebylo ze strany Jihlavy vše. V další minutě Fiala odcentroval přesně na Jakuba Pěnkavu a střídající hráč hlavou přeloboval třineckého brankáře a upravil konečný výsledek na 0:3.

Třinečtí mladíci nezvládli poslední domácí utkání a před posledním podzimním kolem, které odehrají příští pondělí v Brně, se v tabulce propadli na 11. místo.