Junioři rozstříleli Brno

(09.08.2015) Výborný výkon především na začátku zápasu rozhodl o úspěchu juniorů v utkání proti Brnu. Třinečtí za úvodních 17 minut nastříleli Jihomoravanům tři góly a navíc se postarali o vyloučení obránce Matějky, který musel použít záchrannou brzdu. Nakonec tým trenérů Vaška a Zbončáka zvítězil 4:1.

3.kolo, neděle 9.8.2015
4:1
(3:0)
FC Zbrojovka Brno
Branky: 5. Marek Minařík (1:0), 14. David Králíček (2:0), 17. Mario Latocha (3:0), 48. Daniel Černý (4:0), 84. Jakub Kučera (4:1). Rozhodčí: Petr Vysloužil - Pavel Peřina, Petr Antoníček. Žluté karty: Marek Čelůstka, Jiří Janoščín (oba Třinec). Červená karta: 6. Jakub Matějka (Brno).
FK Fotbal Třinec: Jiří Orawski – Peter Šenk, Marek Minařík, Marek Čelůstka (68. Michal Lanc), Jiří Janoščín – David Martynek (57. Pavol Zimka), Peter Kučera, Lukáš Salachna (61. Lukáš Foitzik), David Králíček (82. Václav Bujok) – Mario Latocha (76. Jakub Kalfas), Daniel Černý. Trenér: Lubomír Vašek.
FC Zbrojovka Brno: David Záleský – Tomáš Praks, Jakub Matějka, Tomáš Jura, Daniel Pospíšil (58. Erik Sedláček) – Marek Vintr (46. Martin Krejčíř), Michal Bednář, Tomáš Weber, Ondřej Vintr (46. Jakub Kučera) – David Štrombach (64. Pavel Sokol), Václav Klán (75. Michal Šembera). Trenér: Tomáš Kolouch.
Počet diváků: 58

Doslova až snový úvod zažila třinecká juniorka posílená o čtyři hráče A-mužstva a testovaného Petera Šenka. Už v páté minutě našel Martynek z přímého kopu hlavu obránce Marka Minaříka a Třinec vedl 1:0.

Minutu na to se kolem Matějky protáhl Latocha a jelikož Latocha se chystal pelášit na bránu, Matějka ho zatáhl za dres a poslal k zemi. Nemohlo následovat nic jiného než konec utkání pro brněnského bránícího hráče a více než osmdesátiminutová výhoda jednoho muže v poli pro domácí celek.

Ten toho využil již ve 14. minutě. Šenk utekl po pravé straně, přízemním centrem našel Martynka, jeho střelu ještě brněnští obránci zblokovali, ale na dorážku Davida Králíčka už byl krátký i gólman Záleský.

O tři minuty později už brněnský celek vypadal na ručník. Mário Latocha dostal přihrávku na pravou stranu a tvrdou střelou pod břevno přidal třetí gól svého týmu.

Vzápětí mohl přidat čtvrtou trefu po přihrávce Salachny zakončující Šenk, ale neuspěl. Jihomoravanům pomohla až občerstvovací přestávka, kde je trenérské duo Kolouch – Dostálek trochu uklidnilo. Domácí si vytvořili několik dalších slibných pozic, ale další gól už v první půli nepřidali.

Trefili se až po změně stran. Ve 48. minutě dostal míč do vápna Daniel Černý a rychlou a táhlou střelou do vzdálenější poloviny brány počtvrté rozradostnil hrstku domácích příznivců na třineckém stadionu.

Domácím čtyřbrankové vedení stačilo a do další ofenzívy se příliš netlačili, naopak příležitosti si začali vytvářet hosté. V 61. minutě po přihrávce Jakuba Kučery nebezpečně vypálil Štrombach, ale mimo.

V 79. minutě zhatil obrovskou příležitost Šemberovi Minařík. Brněnský útočník byl sám před prázdnou bránou, ale třinecký obránce obětavým skluzem usměrnil střelu brněnského hráče vedle levé tyče třinecké brány.

Brněnští nakonec neodjeli s nulou na kontě vstřelených branek. Čestný úspěch hostů zaznamenal křížnou přízemní střelou o tyč střídající Jakub Kučera.

Třinečtí junioři si po vítězství 4:1 připsali do tabulky první výhru v letošním ročníku. K dalšímu zápasu pocestují do Prahy, kde se v pondělí 17. srpna střetnou s juniorkou Sparty.