Junioři rozstříleli Varnsdorf

(12.05.2014) Vynikající výkon třinecké juniorky, pohledný fotbal s velkým množstvím šancí a šest gólů bylo k vidění na stadionu Rudolfa Labaje. Tým trenéra Kamila Papugy nedal svému soupeři žádnou šanci a zaslouženě zvítězil 5:1. Dvěma góly se na tom podílel Roman Haša.

37.kolo, pondělí 12.5.2014
5:1
(1:0)
FK Varnsdorf
Branky a asistence: 19. Marek Švábík (as. Michal Velner, 1:0), 62. Roman Haša (as. René Dedič, 2:0), 67. Roman Haša (as. Marek Kyselý, 3:0), 75. René Dedič (as. Petr Wojnar, 4:0), 79. Jan Černý (4:1), 88. Tomáš Voves (as. Petr Wojnar, 5:1). Rozhodčí: Zbyněk Proske - Radek Kotík, Roman Tacina. Žluté karty: Tomáš Matoušek - Jan Ruszó, Jan Černý, Jan Prieložný.
FK Fotbal Třinec: Pavel Rohel – Radek Hála, Martin Matoušek, Jozef Roman, Michal Velner – Marek Švábík (71. Marek Machala), Petr Wojnar, Marek Kyselý, Dino Trajkovski (46. Tomáš Voves) – Roman Haša (78. Daniel Kufa), René Dedič (85. Tomáš Bulawa). Trenér: Kamil Papuga.
FK Varnsdorf: Patrik Klouda – Tomáš Knížek, Slavomír Vála, Ladislav Čurgali, Filip Šimoník – Jan Ruszó, Denis Cana, David Šťastný (46. Ivo Polanský), Tomáš Mikinič – Jan Černý, Jan Prieložný (85. Michal Spáčil). Trenér: Ivan Kopecký.
Počet diváků: 35

Třinečtí před utkáním vycítili šanci na body, především při pohledu na varnsdorfskou soupisku, která čítala pouze 14 jmen, navíc před úvodním hvizdem vypadl ze sestavy Pavel Tvaroha. Domácí trenér Papuga dostal od A-mužstva velký dárek v podobě šestice Velner, Matoušek, Kyselý, Haša, Dedič a Wojnar.

Favoritem tedy byli domácí, jenže do první šance se propracovali hosté. Ve čtvrté minutě poslal Ruszó krásný centr na přední tyč, kde se do balónu položil Prieložný, avšak třineckou bránu razantní hlavičkou o kousek minul.

Poté už úřadovali domácí. V 7. minutě protáhl gólmana Kloudu střelou do horního rohu varnsdorfské brány Trajkovski. Hostující gólman si poradil i s následnou dorážkou Švábíka. Klouda se vyznamenal i za další dvě minuty, když vyběhl proti unikajícímu Dedičovi a následně výborným zákrokem zlikvidoval jeho vyloženou šanci.

Mohutný déšť, který se snesl na třinecký trávník, pomohl prvnímu gólu. Velner utekl po pravé straně a prudkou a zároveň trochu nečekanou přihrávkou vybídl ke skórování Dediče a Marka Švábíka. První jmenovaný míč přeběhl, za to druhý s chladnou hlavou uklízel balón do prázdné brány.

Za pár chvil to mohlo být pro třineckého soupeře ještě horší. Velner vběhl z levé strany do vápna, položil si gólmana a mohl uklízet do prázdné brány, ale v poslední moment mu skluzem zblokoval střelu obránce Šimoník. Někteří diváci se chystali zvedat ruce nad hlavu, ale bohužel to bylo zbytečné.

Další vyloženou možnost zahodil po přihrávce Švábíka střilející Wojnar. Jeho pokus jen o fous minul vzdálenější tyč Kloudovy brány. Na druhé straně vystrašila hrstku diváků na třineckém stadionu střela Rusza, jenž zamířila stejně jako ta Wojnarova těsně vedle tyče.

I přes pohledný fotbal v prvním poločase sáhl trenér Papuga v poločasové přestávce ke změně. Do druhého poločasu vyběhl na hřistě kapitán Tomáš Voves a domácí odstartovali mohutnou ofenzívu.

Hned v úvodu nebezpečně zahrozil střelou Dedič, prudkým centrem Wojnar, nebo nebezpečným průnikem Voves, ale gólem skončila až akce po ukázkové nabídce Dediče a přesné střele Romana Haši ze 62. minuty.

Nejlepší střelec loňského ročníku mohl přidat vzápětí další gól, ale z přímého kopu z dobrých třiceti metrů trefil jen tyč hostující brány. V 67. minutě už se Roman Haša radoval podruhé. Po autu Hály a uvolnění Dediče přihrál slovenský útočník volnému spoluhráči, který s přehledem prostřelil chumel hráčů včetně brankáře Kloudu.

Prosadil se i druhý třinecký útočník René Dedič, konkrétně v 75. minutě. Haša kolmou přihrávkou uvolnil Wojnara do situace dva na gólmana, třinecký odchovanec ještě přihrál do lepší pozice Dedičovi. Třinecký forvard nezaváhal a zvýšil na 4:0.

Hosté se nakonec dočkali čestného úspěchu. Z ojedinělé akce protlačil balón přes brankáře Rohela za brankovou čáru Jan Černý.

Jenže poslední slovo měli domácí. Wojnar rychle rozehrál volný kop od postranní čáry na volného Tomáše Vovese a střídající hráč přesnou střelou ke vzdálenější tyči zaznamenal svůj šestý gól v sezóně a uzavřel skóre na 5:1.

Domácí fotbalisté zaznamenali na jaře první domácí vítězství a nutno říci, že zcela zaslouženě. Slezané byli po celé utkání lepším týmem a nabídli mnoho pohledných akcí. Kdo zaváhal, může litovat.

Další zápas sehrají třinečtí junioři už ve čtvrtek 15. května proti Mladé Boleslavi, třetímu týmu Juniorské ligy, kterému často vypomáhají hráči z A-mužstva. Na stadionu Rudolfa Labaje možná budete moci vidět např. Mageru, Chramostu, Šultése a jiné. Utkání začíná v 15:00.