Junioři selhali v koncovce a prohráli

(17.03.2014) Třinecká družina vyhořela v koncovce a ve 27. kole Juniorské ligy prohrála s pražskou Duklou 2:3. O vítězi rozhodl sporný gól Ondřeje Brejchy z 82. minuty, na který už domácí nestačili gólově odpovědět.

27.kolo, pondělí 17.3.2014
2:3
(1:1)
FK Dukla Praha
Branky: 13. Tomáš Voves (1:0), 23. Ladislav Vopat (1:1), 76. Daniel Tetour (1:2), 79. Tomáš Voves (2:2), 82. Ondřej Brejcha (2:3). Rozhodčí: Petr Antoníček - Petr Vysloužil, Jakub Vítek. Žlutá karta: Michal Velner (Třinec).
FK Fotbal Třinec: Václav Bruk - Michal Velner, Tomáš Bulawa, Jozef Roman, Tomáš Matoušek - Petr Joukl, Martin Motyčka, Patrik Jarabica (87. Marek Machala), Dino Trajkovski (69. Marek Švábík) - Tomáš Voves, René Dedič (69. Daniel Kufa). Trenér: Kamil Papuga.
FK Dukla Praha: Zdeněk Vávra – Roman Kulikov (80. Jacques Matta), Štěpán Hrazdíra, Ondřej Brejcha, Milan Vrkoč (54. Damián Farkaš), Daniel Reiter (46. Jan Klar), Claodio Maalouj (46. Vojtěch Gajecký), Daniel Tetour, Dominik Preisler, Ladislav Vopat, Patrik Toman.
Počet diváků: 40

Souboj mezi Třincem a Duklou začal lépe pro domácí. V 11. minutě se ještě zastřeloval Dedič, jehož pokus gólman Vávra vyrazil, ale o dvě minuty později se sám před dukelským gólmanem ocitl třinecký kapitán Tomáš Voves a s citem umístil balón do brány Pražanů.

Vedení Třinci vydrželo pouze deset minut. Brejcha prudkým pasem našel před malým vápnem nehlídaného Ladislava Vopata a útočník vojáků vyrovnal na 1:1.

Ve 30. minutě měl na kopačce druhý gól hostů Maalouj, ale jeho střelu Bruk vyrazil a následně si poradil i s dorážkou Reitera.

Závěr patřil domácím. Ve 35. minutě uprchnul do šatny hostující Reiter a domácí dostali do konce prvního dějství možnost přesilové hry. Toho mohl využít po pasu Vovese střílející Trajkovski a poté i Dedič, ale ani jeden nedostal balón za brankovou čáru.

Po změně stran domácí převzali otěže zápasu. Ve 49. minutě sice vystrašil Bruka Vopat, ale gólem to neskončilo. Pak už úřadovali domácí. V 55. minutě si Voves zaběhl za obranu, ale jeho následnou prudkou střelu vyrazil Vávra na rohový kop. O chvíli později stejný hráč dostal nabídku od Joukla, ale z pěti metrů pálil vysoko nad.

Když pak zahodili tutovku Dedič a Kufa, přišel trest. Akci Pražanů po pravé straně domácí odvrátili pouze k Danielu Tetourovi a záložník pražské Dukly se štěstím napálil míč do třinecké brány.

Svěřencům trenéra Papugy se podařilo zanedlouho vyrovnat. Matoušek vyslal do brejku Tomáše Vovese, ten měl před sebou vyběhnutého Vávru, kterého mazácky překopl a srovnal na 2:2.

Rozhodnutí přišlo za další tři minuty. Třinečtí pustili soupeře ke střele, kterou tečoval za obránci číhající Ondřej Brejcha a rozhodl o vítězství Pražanů 3:2.

Třinečtí v posledních minutách zatlačili svého soupeře, ale po Motyčkově střele se rozezvučelo pouze břevno Vávrovy svatyně.

Třinečtí se poprvé na jaře dokázali prosadit gólově, přesto spoustu šancí nevyužili a po třech inkasovaných gólech prohráli 2:3. Nyní čeká na Slezany duel na hřišti Táborska, které dnes prohrálo nad Bohemians 1905 vysoko 6:0.