Junioři v Boleslavi neuspěli

(28.02.2016) Vysokým vítězstvím domácího celku skončilo utkání třineckých juniorů na mladoboleslavském trávníku. Hráči z města automobilky od úvodních minut ovládli utkání a po závěrečném hvizdu se radovali z vítězství 5:1. Jedinou branku Třince vstřelil Mario Latocha.

21.kolo, neděle 28.2.2016
FK Mladá Boleslav
5:1
(2:0)
Branky: 22. Jiří Kateřiňák (1:0), 45. Jiří Kateřiňák (2:0), 53. Jan Vodháněl (3:0), 64. Michal Lanc (vlastní, 4:0), 69. Mario Latocha (4:1), 72. Daniel Bojda (5:1). Rozhodčí: Martin Nenadál - Marek Pilný, Vít Melichar. Žluté karty: Daniel Kozma, Jiří Kateřiňák (oba Mladá Boleslav).
FK Mladá Boleslav: Lukáš Godula - Martin Toml, Tomáš Fabián, Jan Vodháněl (68. Daniel Bojda), Jakub Kocourek (75. Almin Bečirevič), Jiří Kateřiňák (83. Roman Lukeš), Patrick Junior Travys Albina, Lukáš Dratva, Lukáš Glöckner, Daniel Kozma (83. Adam Pajer), Tomáš Ladra (60. Adam Lacek). Trenér: Milan Pechanec.
FK Fotbal Třinec: Pavel Rohel – Jiří Pilch (79. Radovan Melecký), Michal Lanc, Jakub Kalfas, Jaroslav Málek (86. Václav Bujok), Martin Samiec, Pavol Zimka (46. Tomáš Pustka), Mario Latocha, Imrich Bedecs, David Martynek (60. Marcin Žyla), Marcel Stříž. Trenér: Kamil Papuga.
Počet diváků: 100

Mladá Boleslav, noční můra třineckých fotbalistů. Ve městě Škodovky se nedařilo v minulosti jak A-mužstvu, tak juniorům. Nejinak tomu bylo dnes, kdy na místní trávník vyběhl tým trenéra Kamila Papugy.

Třinečtí se v úvodu utkání drželi, dobrou příležitost ke střele měl Pilch, ale minul mladoboleslavskou branku. Domácí ukázali svou efektivitu a ve 23. minutě se dostali do vedení poté, co Jiří Kateřiňák využil přímý kop z nějakých pětadvaceti metrů ke vstřelení první branky.

Ještě hůř bylo pro Slezany před poločasovou přestávkou. Opět svou roli sehrál Jiří Kateřiňák a přímý kop. Mladoboleslavský exekutor našel skulinu v třinecké zdi a podruhé napálil balón do sítě.

Domácí pokračovali ve střílení branek i po změně stran. V 53. minutě si Jan Vodháněl narazil míč střelou o tyč a brankář Rohel následně neměl šanci proti dorážce mladoboleslavského hráče.

V dalším průběhu se trefovali třinečtí hráči. Nejprve střídající Michal Lanc zabránil skluzem soupeři vstřelit gól, bohužel míč usměrnil do branky sám. V 69. minutě se hosté prosadili do správné branky. O čestný úspěch se postaral střelou z malého vápna Mario Latocha.

Střelecký účet utkání uzavřel domácí hráč. V 72. minutě střídající Daniel Bojda přízemní střelou upravil výsledek na konečných 5:1.

Třinečtí tak po prohře se Spartou nestačili ani na Mladou Boleslav. První jarní body budou moci získat příští neděli, kdy v domácím prostředí přivítají Slovan Liberec.