Junioři v Olomouci prohráli

(11.11.2013) Třinečtí junioři nezvládli souboj s mladíky Sigmy Olomouc a na Hané prohráli 2:0. O výsledku rozhodl první poločas, ve kterém padly obě branky.

19.kolo, pondělí 11.11.2013
SK Sigma Olomouc
2:0
(2:0)
Branky: 30. Michal Holub (1:0), 36. Tomáš Langer (2:0). Rozhodčí: Olga Zadinová - Jan Paták, Gabriela Hanáková. Žluté karty: Petr Vavřík, Jakub Můčka - Ondřej Byrtus.
SK Sigma Olomouc: Michal Reichl - Petr Vavřík (70. Ondřej Kováč), Jaroslav Svozil, Jan Kotouč, Jakub Můčka - Jan Hladík, Aleš Nešický, Tomáš Langer (81. Michal Stříž), Michal Holub, Jan Javůrek (70. Dominik Fišer) - Ivan Lietava. Trenér: Radim Kučera.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Brych - Michal Velner, Marek Samek, Ondřej Byrtus, David Musiol - Tomáš Dostál (76. Marek Dawid), Radek Hála, Tomáš Voves, Dino Trajkovski (76. Daniel Kufa) - Martin Vlachovič (60. Marek Švábík) - Dennis Christu (89. Marek Machala). Trenér: Kamil Papuga.
Počet diváků: 100

Utkání s Olomoucí mělo jasného favorita, přesto Třinečtí zvládli první půlhodinu velmi dobře. Jedinou šanci si Hanáci vypracovali ve 4. minutě, kdy Lietava nastřelil horní část břevna.

Gólu se diváci vedle Androva stadionu dočkali v samém závěru první půlhodiny. Třinecký roh využili domácí k rychlému brejku, který potrestal přesnou střelou Michal Holub.

Když pár minut na to využil zaváhání na levé straně a následného centru zakončující Tomáš Langer, šlo se do kabin za dvoubrankového vedení Olomouce.

Bez šancí nebyli ani Slezané. Z dobré střelecké pozice pálil Christu, velmi dobrý pokus vyslal Vlachovič a po změně stran netrefil prázdnou bránu Velner. Třinec se gólu na půdě Olomouce nedočkal.

Kamil Papuga (trenér Třince)

„I přes šest změn oproti poslednímu utkání jsme odehráli s výjimkou dvou inkasovaných gólu jeden z nejlepších poločasů v sezóně. Do prvního gólu jsme hráli velmi dobře a soupeře jsme kromě střely do břevna k ničemu nepustili. První gól jsme inkasovali z brejku po našem rohu, druhý padl po propadnutí na levé střele. Langer to trefil přesně přes čtyři hráče. Mrzí mě, že Lukáš Brych si v prvním poločase nesáhl na míč a dvakrát ho lovil ze sítě. První půli jsme vyhráli na rohy 5:0, na střely mezi tyče to bylo 3:3, bohužel na góly 0:2. Ve druhém poločase Velner netrefil prázdnou branku. S herní stránkou jsem spokojen. Někteří kluci mě mile překvapili. Velmi dobře hráli Samek a Voves. Po změně stran se ukázal i Brych. Zápas se rozhodl před šestnáctkou a v ní, kde byli domácí jednoznačně nebezpečnější. Každý druhý hráč Olomouce měl zkušenosti z mládežnické reprezentace.“