Junioři zahájili ročník porážkou

(26.07.2015) Třinečtí mladíci podlehli v dopoledním utkání Baníku Ostrava 0:2. Hosté byli po celý zápas lepším, fotbalovějším celkem a zaslouženě si ze stadionu Rudolfa Labaje odvezli tři body.

1.kolo, neděle 26.7.2015
0:2
(0:1)
FC Baník Ostrava
Branky: 19. Jakub Šašinka (0:1), 83. Marek Szotkowski. Rozhodčí: Radim Dresler - Petr Antoníček, Michal Novák.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Brych – Michal Velner (81. Václav Bujok), Marek Minařík, Marek Čelůstka, Jakub Kalfas – Václav Tomeček (46. David Martynek), Tomáš Pustka, Peter Kučera (83. Jakub Puczok), Lukáš Foitzik (46. Tomáš Voves) – Mario Latocha (69. David Králíček), Pavol Zimka. Trenér: Lubomír Vašek.
FC Baník Ostrava: Radek Jaška – Adam Karčmář, Artem Mešaninov, Martin Honiš, Matěj Helešic – Jan Matěj, Mario Kvešič (87. Marek Strakoš) – Zdeněk Behan (72. Dominik Tomšů), Patrik Mišák (46. Dan Ožvolda), Namir Alispahić (46. Jakub Marek) – Jakub Šašinka (46. Marek Szotkowski). Trenér: Petr Samec.
Počet diváků: 56

Třinečtí mladíci nastoupili poprvé pod vedením dvojice Lubomír Vašek – Martin Zbončák. Mladíci posílení o Tomečka, Velnera a Čelůstku začali utkání opatrně a trochu nervózně.

Ostravané, vedení bývalým vynikajícím útočníkem Petrem Samcem, toho mohli využít už v 11. minutě, kdy se na hranici vápna uvolnil Šašinka a jeho pokus famózně vyrazil brankář Brych.

Stejný souboj nastal i o osm minut později. To už se Jakub Šašinka poučil, technickou střelou obelstil třineckého gólmana a poslal ostravský celek do vedení.

Domácí mohli v první půli dvakrát vyrovnat. Nejprve prudkou střelu Foitzika fantasticky vytáhl vedle levé tyče brankář Jaška a poté dalekonosné ráně Pustky scházely pouze centimetry, aby míč zaplaval do pravého víka ostravské svatyně.

Ani druhá půle příliš vzruchu nepřinesla. Oba celky divákům nabídly spíše boj od šestnáctky k šestnáctce zakončené centry do vápna, se kterými si defenzivní hráči a brankáři dobře radili.

Za zmínku tak stojí pouze tři akce. V 51. minutě Zimka odcentroval na vzdálenější tyč, kde se zčista jasna objevil Kalfas a pokusil se tělem ze dvou metrů dotlačit míč za brankovou čáru, bohužel balón mu trochu sjel a odlétl mimo ostravskou bránu.

O dvacet minut později vystřihl krásné nůžky ostravský Marek Szotkowski. Přestože trefil na brankové čáře bránícího Velnera, vysloužil si od diváků zasloužený potlesk.

Utkání nakonec skončilo výsledkem 0:2, protože sedm minut před koncem Marek Szotkowski umístil balón prudkou střelou zpoza vápna k levé tyči a rozhodl o exportu tří bodů do Ostravy.