Junioři zdolali aktuální mistry

(24.08.2015) Podařilo se! Třinečtí junioři zdolali loňského vítěze Juniorské ligy na svém hřišti jednoznačně 3:0. Utkání nabídlo spoustu šancí na obou stranách a dá se říci, že výsledek je pro Mladou Boleslav příliš krutý.

5.kolo, pondělí 24.8.2015
3:0
(1:0)
FK Mladá Boleslav
Branky: 9. Mario Latocha (1:0), 80. Peter Kučera (2:0), 90. David Martynek (3:0). Rozhodčí: Pavel Julínek – Petr Vysloužil, Valter Boček. Žluté karty: Lukáš Salachna – Tomáš Wolf, Adam Lacek.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Brych – David Martynek, Marek Minařík, Marek Čelůstka, Jiří Janoščín (66. Jakub Kalfas) – Lukáš Salachna (90. Lukáš Salachna) – Pavol Zimka, Tomáš Pustka (79. Peter Kučera), Martin Samiec, Václav Tomeček (62. Václav Bujok) – Mario Latocha (74. Lukáš Foitzik). Trenér: Lubomír Vašek.
FK Mladá Boleslav: Lukáš Godula – Tomáš Wolf, Daniel Kozma, Jan Koch, Lukáš Houžvička – Valentin Milla, Jiří Kateřiňák (82. Roman Lukeš) – Jakub Kocourek (89. Almin Beričevič), Patrick Junior Albina (66. Adam Lacek), Tomáš Ladra (46. Sylvian Mirval Raphael) – Adam Pajer (46. Daniel Bojda). Trenér: Milan Pechanec.
Počet diváků: 168

Zajímavé utkání nahoru-dolů nabídli divákům junioři Třince a Mladé Boleslavi. Hosté povzbuzováni dvacítkou příznivců sehráli v první půli vyrovnanou partii, jenže už v 9. minutě prohrávali. Třinecký Tomeček poslal balón od rohového praporku do ideální výše a rozběhnutý Mario Latocha hlavou rozradostnil domácí příznivce.

S přibývajícím časem rostl i počet zajímavých akcí. Ve 14. minutě odcentroval z levé strany Janoščín a Samiecova hlavička jen těsně minula tyč Godulovy brány. Na druhé straně Kateřiňákovu příležitost uhasil fantastickým zákrokem gólman Brych.

Když neuspěl proti brankáři Brychovi ani Ladra a na druhé stran zakončili vedle brány velmi dobře rozehrané akce Zimka s Latochou, skončil první poločas výhrou domácích 1:0.

Třinečtí se ve druhé půli trochu zalezli na vlastní polovinu a svěřenci trenéra Pechance se hnali za vyrovnáním, jenže na rozdíl od prvního poločasu si šance vytvářeli jen zřídka. Jednu z nich měl v 75. minutě po centru Wolfa Houžvička, ale jeho střelu z velice dobré pozice zablokoval třinecký Zimka. O čtyři minuty později ulétl po pravém křídle Kocourek a prudkým, tečovaným centrem nadělal velké problémy brankáři Brychovi.

Co se nepovedlo Mladé Boleslavi, to se povedlo Třinci. Rychlý brejk domácích zakončil svým prvním dotekem s míčem střídající záložník Peter Kučera a přesnou přízemní střelou zvýšil na 2:0.

Definitivní tečku za duelem proti aktuálním mistrům Juniorské ligy udělal z přímého kopu David Martynek. Jeho žabka překvapila gólmana Godulu. Ten si sáhl na míč, ale zkrotit ho už nedokázal.