Junioři zvítězili a splnili si cíl

(18.05.2015) Třinečtí junioři zvládli předposlední domácí zápas, porazili pražskou Duklu 2:1 a splnili si cíl, který si dali v zimní přestávce a to neskončit poslední. Dvě kola před koncem mají jistotu, že neskončí hůř než osmnáctí.

36.kolo, pondělí 18.5.2015
2:1
(2:0)
FK Dukla Praha
Branky: 6. Michal Velner (1:0), 26. René Dedič (2:0), 72. David Bezdička (2:1). Rozhodčí: Radim Dresler - Petr Antoníček, Jakub Vojkovský.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Brych - Michal Velner, Marek Minařík, Marek Čelůstka, Lukáš Kubáň - Lukáš Kantor, Martin Samiec (79. Nikola Turoň), Peter Kučera (72. Pavol Zimka), David Martynek - Michal Kamenčík (84. David Králíček), René Dedič (65. Tomasz Gomola). Trenér: Kamil Papuga.
FK Dukla Praha: Zdeněk Vávra - Vasyl Popovych (65. Roman Kulikov), Tomáš Bohánek, Jakub Troníček, Michal Schindler - Jan Mejdr, David Zoubek (46. Tomáš Vosátka), Damián Farkaš, Rijad Hajdarevič, David Bezdička - Jan Beneš (65. Vojtěch Brabenec). Trenér: Jaroslav Hynek.
Počet diváků: 50

Junioři vstoupili do zápasu velmi aktivně a již v 6. minutě dostal přihrávku na pravou stranu Michal Velner a střelou po zemi na vzdálenější tyč otevřel skóre zápasu.

Střelec úvodní branky byl při chuti a o pět minut později mohl po asistenci zkoušeného Slováka Michala Kamenčíka přidat druhý gól, ale střelou z první přestřelil bránu Dukly.

O druhou trefu se postaral jiný slovenský útočník René Dedič. Mladý hroťák sebral Martynkovi míč z kopačky a krásnou střelou o tyč podruhé rozvnil síť za Vávrovými zády.

V závěru první pětačtyřicetiminutovky mohl přidat třetí branku Kamenčík, byl sám před gólmanem, ale neuspěl a tak oba celky odcházely na poločasovou přestávku za stavu 2:0 pro Třinec.

Po změně stran pokračoval fotbal se šancemi. Ve 47. minutě nebezpečně pálil Dedič, o sedm minut později to zkoušel stejný hráč ze středu vápna. Brankář Vávra byl v obou případech úspěšný. Když pak v 67. minutě nepřehodil Vávru Kamenčík, přišel trest. Troníčkova střela z levé strany se odrazila od tyče zpět do hřiště a dorážející David Bezdíček už neměl problém uklidit míč do poloodkryté brány.

Hosté se snažili vyrovnat, ale dobrou příležitost měl po Kubáňově centru Gomola, ale třetí gól nepřidal. Když se v poslední minutě nedostal k míči ani brankář Vávra, bylo jasné, že Třinec si udrží klíčové tři body.

Třinecké vítězství pomohlo splnit zimní cíl a po jarních bojích se svěřenci trenéra Kamila Papugy můžou těšit z nejhůře 18. pozice. Poslední dva již mají sedmi, resp. osmibodovou ztrátu. K dalšímu zápasu zajíždějí příští týden do Plzně.