Junioři zvítězili v Plzni a končí druzí

(27.05.2018) Tým trenérů Svatopluka Schäfera a Tomáše Jakuse zvítězil v posledním utkání nadstavbové části nad Plzní 2:1 a sezónu končí ve skupině o 11. až 20. místo na druhé pozici.

N9, neděle 27.5.2018
FC Viktoria Plzeň
1:2
(1:1)
Branky: 19. Filip Čihák (1:0), 39. Imrich Bedecs (1:1), 66. Matej Ižvolt (1:2). Rozhodčí: Martin Nenadál - Jakub Hrabovský, Jiří Pečenka. Žluté karty: Jakub Kadar, Kryštof Pavlík, Ondřej Pek, Tomáš Vilček, Milan Ryška - Tomáš Hykel, Michal Velner, Jiří Cieslar. Červená karta: 31. Filip Čihák (Plzeň).
FC Viktoria Plzeň: Richard Mařík - Martin Suchý, Filip Čihák, Jan Pek (60. Milan Ryška), Jakub Kadar, Petr Řezáč (76. Václav Uzlík), tomáš Vilček, Václav Svoboda, Kryštof Pavlík, Ondřej Pek, Tomáš Arzberger (66. Tomáš Holík). Trenér: Jiří Kohout.
FK Fotbal Třinec: David Misiorz - Michal Lanc, Michal Velner, Krzysztof Markiefka (81. Jiří Cieslar), Petr Chloň - Martin Samiec, Imrich Bedecs - Matej Ižvolt, Josef Celba, Marek Zahaluk (86. Stanislav Potůček) - Tomáš Hykel (89. Daniel Jež. Trenér: Svatopluk Schäfer.
Počet diváků: 100

Juniorští trenéři měli těžkou práci s namícháním sestavy. A-mužstvo ukončilo sezónu v pátek a v sobotu nejstarší dorostenci odehráli těžký duel o přežití proti Znojmu. Nakonec na západ Čech odcestovala čtrnáctka fotbalistů, včetně Velnera, Hykla, Bedecse a Ižvolta. Nastoupil také Martin Samiec, který odehrál devadesát minut proti Varnsdorfu.

Třinečtí od úvodu šli za svým cílem. Případné vítězství je mohlo udržet v naději na první místo ve skupině. Ve 13. minutě Celbovu hlavičku zlikvidoval brankář Mařík. Stejný muž o minutu později přihlížel střele Samiece, která orazítkovala tyč.

Třineckým se z úvodních šancí nepodařilo skórovat. To domácí svou první příležitost proměnili ve vedoucí gól. Na Pavlíkův centr od rohového praporku si naběhl Filip Čihák a hlavou otevřel účet utkání.

Slezané se z gólu snažili rychle oklepat a ve 30. minutě Hykel vybojoval hostům důležitou výhodu, když se nechal při útoku na gólmana zfaulovat střelcem úvodního gólu. Rozhodčí Martin Nenadál vytasil červenou kartu a poslal Čiháka ze hřiště.

Po následném přímém kopu Ižvolta se hosté dožadovali pokutového kopu. Rozhodčího o odpískání penalty nepřesvědčil ani videozáznam, a tak ukázal pouze k rohovému praporku. Míče se chopil Ižvolt, odcentroval do šestnáctky, kde si výborně naběhl Bedecs. Jeho hlavička skončila na tyči a dorážku Velnera fantasticky zneškodnil Mařík.

Třinecký tlak se proti oslabenému soupeři stupňoval. Ižvoltova střelu z hranice vápna ještě Mařík vytáhl nad bránu, ale ve 38. minutě už plzeňský gólman nestačil na Imricha Bedecse, který přeloboval domácího brankáře a vyrovnal na 1:1.

Hráči z východního konce republiky opanovali hřiště i po přestávce. V 57. minutě po Hyklově křížné přihrávce mohl uklidit míč do odkryté brány Samiec, jenže gólman Mařík byl proti a po výborném přesunu chytil míč. Tři minuty na to skákavou střelu Chloně ze střední vzdálenosti zastavila až tyč plzeňské svatyně. Vedoucího gólu se Slezané dočkali v 65. minutě. Matej Ižvolt obdržel míč do běhu a střelou z bezprostřední blízkosti propálil Maříka.

Slezané si v dalším průběhu těsné vedení pohlídali. V závěru se trochu přiostřilo. Po strkanicích obdrželo žlutou kartu kvarteto Vilček, Ryška, Velner a Cieslar. Na výsledku nic nezměnil ani nastavený čas a Třinec tak mohl po cestě slavit šestou výhru v nadstavbové části a konečné 12. místo v soutěži.