(02.08.2020) Fotbalisté záložního týmu Třince absolvovali vyvedenou generálku. Na Městském stadionu nečekaně hladce porazili „B“ tým Zlína.

Branky: Niemczyk 2, V. Cieslar, Potůček.
FK Fotbal Třinec B: Mrózek – Lanc, Potůček, L. Maceček (46. Walek), Chloň – Pilch, Dohnal (75. Hamrozi), J. Cieslar, V. Cieslar (75. Puczok) – Niemczyk, D. Maceček. Trenér: Luhový.
Počet diváků: 0

Nový trenér třinecké juniorky Ľubomír Luhový, který už před léty v Třinci působil, se musel obejít bez několika stěžejních hráčů.

Jeho svěřenci se účastníka MSFL nezalekli a nakonec dosáhli překvapivého výsledku. Všechno podstatné se událo už v prvním poločase.

Skóre otevřeli domácí fotbalisté. Po pravé straně potáhl míč Pilch a jeho centr u zadní tyče uklidil do sítě V. Cieslar – 1:0.

Po třiceti minutách to bylo už o dvě branky. David Maceček vyhrál hlavičkový souboj, na prodloužený míč si naběhl Niemczyk a naráz se ocitl tak v komfortní situaci, že se mohl dobře připravit na to, aby brankáře přeloboval – 2:0.

Hosté rozehráli povedenou kombinaci, na jejímž konci byla střela k tyči, na kterou brankář Mrózek nedosáhl – 2:1.

Třetímu gólu předcházela hraniční situace. Zlínští čekali, že jim rozhodčí odpíská faul na soupeřově polovině, jenže hra pokračovala, míče se zmocnili domácí a Macečkův brejk završil přesnou střelou z pěti metrů Niemczyk – 3:1.

Před přestávkou se hostům nepodařilo odkopnout míč do bezpečí, dostal se k němu stoper Potůček a ze střední vzdálenosti zacílil přesně k tyči – 4:1.

Po změně stran si domácí bez větších potíží hlídali slibný náskok. Když už bylo nejhůře, dvakrát třikrát je podržel brankář Mrózek.

Trenér Třince Ľubomír Luhový: Výsledek je v rámci přípravy vždy důležitý, ale já ho v tomto případě nedávám na první místo. Podstatné je to, aby se kluci vyhráli, musejí se ještě učit. V tomto utkání jsme byli nezvykle efektivní, potěšila mě také vysoká koncentrace po celé utkání, dobrý přístup a velmi dobrá organizace hry. Byla to dobrá prověrka, která odhalila i některé naše nedostatky.